Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Garanti Bankası Cepbank ile Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır

Garanti Bankası Cepbank ile Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır

Garanti Bankası Türkiye genelinde çok ciddi bir müşteri potansiyeline sahiptir. Teknolojik anlamda olan yenilikleri takip ederek bu anlamda müşterileri için muazzam fırsatlar sağlamaktadır. Bankacılık işlemleri sadece saniyeler içerisinde yapılabilmekte, banka şubesine gitmeden birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Banka, hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde para transferi yapabilme imkanı sağlamaktadır. İçeriğimizde havale yapabilmek için tercih edilebilecek kanallar ve cebe havale işlemi detayları yer alacak.

GARANTİ CEBE HAVALE İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Garanti Bankası, cebe havale işlemi yapabilmek için intenet bankacılığı kullanılması gerekmektedir. Garanti CEP uygulaması ile havale yapılacak olan hesabın IBAN numarası veya hesap numarası ile işlem yapılabilmektedir. Havale işlemleri günün bütün saatlerinde yapılabilmektedir. Para transfer işlemi anında gerçekleştirilir. Garanti Bankası’nın havale işleminde sağladığı en büyük avantaj, sadece cep telefonu numarası ile bu işlemin gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

Kısa mesajla para gönderme işlemi;

1 Türk Lirası ve katları olan para tutar yazıldıktan sonra boşluk bırakarak CepBank şifresi eklenmelidir. Bu kısa mesaj 3333’e gönderildikten sonra referans numarası içeren kısa mesaj iletilecektir.

CEP TELEFONUNA NASIL PARA GÖNDERİLİR?

Öncelikle bankanın Cep uygulaması ile Garanti İntenet şubesine giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise para gönderme menüsünden CepBank’a dokunun. Para gönderilecek olan cep telefonu numarası başına sıfır koyulmadan tuşlanmalıdır. Eklenecek tutar girildikten sonra Gönder butonu ile cep telefonuna para gönderme işlemi yapılabilmektedir. İşlem gerçekleştikten kısa bir süre sonra para gönderilen kişiye bilgilendirme mesajı iletilecektir.

CEPBANK’A GELEN PARAYI ÇEKMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Garanti Cepbank’a yapılan para transferi işlemi ardından ATM’ye giderek para çekme işlemi yapılabilmektedir. ATM’ye gittikten sonra kartsız giriş butonuna tıklanmalıdır. Daha sonra ise para çekme kısmından Cepbank para çekme menüsüne girilmelidir. Daha sonra para gönderen kişinin cep telefonu numarası girildikten sonra paranın transfer olduğu tutar doldurulmalıdır. Gelecek olan kısa mesajdaki şifre ilgili bölüme yazıldıktan sonra bankamatikten para çekme işlemi yapılabiliyor.

ATM’ler üzerinden Cepbank parasını çekmek için 2.75 TL işlem bedeli yansımaktadır. Bu şekilde yapılan para transferinde en fazla 1000 TL transfer edilebilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir