Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bankası Kredi Başvurusu Kanalları

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Kanalları

Garanti Bankası müşterilerine kredi imkanı açısıdan geniş bir yelpaze sunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, arsa kredisi, eğitim kredisi, KOBİ kredileri gibi birçok  çok krediyi uygun faiz ve vade sayıları ile ihtiyaç sahiplerinin yararlanması için sunuyor. Bu kredilerin her biri için ayrı başvuru şart ve koşulları ile başvuru kanalları mevcuttur. Gelişen teknoloji ile artık bankalar müşterilerinin şubeye kadar gelmelerini ve sıra beklemelerini engelliyor. Bunun yerine Garanti Bankası diğer bankacılık kanallarını kullandırarak kredi çekmek isteyen müşterilere başvuru altenatifleri veriyor. Garanti Bankası müşterinin çekeceği limite göre kişiye başvuru yolları sunuyor. Genel olarak bakıldığında düşük limitli kredilerde müşteri daha çok online başvuru yollarını kullanıyor. Çünkü limiti düşük kredilerde başvuru belgeside aranmadığı için şubelere gelip vakit kaybetmeninde önüne geçiliyor. 

Garanti Bankası’ndan kredi çekmek isteyen bir müşteri rutin olarak hazırlaması gereken belgeler vardır. Garanti bankası kredi başvuru belgeleri arasında nüfus cüzdanının fotokopisi, aylık net geliri gösteren gelir belgesi, güncel  adres bilgisinin yer aldığı ikametgah belgesi ya da fatura vardır. Ayrıca emekli, serbest çalışan, çiftçi ve şirket ortakları için farklı belgeler talep edilmektedir. Hatta kredinin çeşidine göre de müşteride farklı belgeler talep edilir. 

Garanti bankası kredi başvurusu kanallarına bakacak olursak. Öncelikle müşteriler online başvuru yapamıyorlarsa Garanti Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilirler. Ama teknoloji ile içiçe olan müşteriler için kolaylık olan mobil şube ve intenet bankacılığı aracılığıyla evlerinden rahat bir şekilde kredi başvurusu yapılabilir. Bunun için Garanti Bankası müşterisi öncelikle intenet bankacılığı şifresi oluşturmak zorundadır. Daha sonra bu şifre ile bankacılık ile ilgili tüm işlemleri bu platfor üzerinden yapabilir. Bir diğer başvuru kanalı ise Garanti Bankası telefon bankacılığıdır. Alo Garanti 444 0 335 numaralı telefonu arayarak destek danışma hattından detaylı bilgi alıp ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Düşük limitili krediler için ise Garanti bankası sms ile başvuru almaktadır. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakın ardından ne kadar tutarda kredi çekmek istiyorsanız o tutarı yazıp bir boşluk daha bırakın ve kredini ödemeniz için ne kadar vade istediğinizi belirtin son olarak bir boşluk daha bırakarak aylık net gelirinizi belirtip 3390’a kısa mesaj gönderin. Aynı gün içinde size geri bildirim yapıp talep ettiğiniz kredi hakkında bilgi verilecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir