Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Garanti’den İlk Defa Kredi Alacaklar için İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Garanti’den İlk Defa Kredi Alacaklar için İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Garanti Bankası daha önce hiç kredi almamış ve ilk kez kredi çekecekler için kampanya düzenlemiştir. İçeriğimizde de ilk defa kredi çekecekler için İlk Kredim Kampanyası detaylarını aktaracağız.

İlk Kredim Kampanya

Kampanya 48 aya varan vade fırsatıyla sunulmaktadır. Bankanın bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise değişkenlik göstermektedir. Yüzde 1.51’den yüzde 1.66 oranına kadar faiz uygulaması yapılmaktadır. Hangi faiz oranının uygulanacağı ise kişinin kredi risk raporuna göre değişmektedir. Banka genel piyasa durumunu göz önünde bulundurarak faiz oranlarında değişikliğe gidebilmektedir.

Bu ihtiyaç kredisi faiz oranları dışında banka, kredi tahsis ücreti vergi ve sigorta ücretleri de talep etmektedir. Tahsis ücreti her bankada olduğu gibi Garanti Bankası’nda da kredinin yüzde 0.5’idir. Alınmakta olan ücrete BSMV’nin dahil edilmediğini de belirtmek gerekmektedir. Bankanın müşterisinden talep ettiği sigorta ücretleri ise kişinin cinsiyet, yaşı gibi fizyolojik özelliklerinin yanı sıra kredi vadesine göre değişmektedir.

10.000 TL kredi için talep edilen tahsis ücreti 50 TL iken, sigorta ve vergi ücretleri ise 177,50 TL’dir.

15.000 TL kredide ise 75 TL kredi tahsis ücreti alınmakla birlikte, 266,25 TL sigorta ve vergi dahil ücretler talep edilmektedir.

Son olarak 20.000 TL kredi çekecekler 100 TL kredi tahsis ücreti ödemekle birlikte, sigorta ve vergi dahil 295 TL ödeme gerçekleştirmek durumundadır.

Kampanya da 10.000 TL’den 20.000 TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir.

Hangi belgelerle başvurmak gerekmekte?

İlk Kredim kampanya başvurusu için gerekli belgeler de diğer bankaların ihtiyaç kredisi çekerken talep ettiği belgelerle aynıdır.

Krediyi çekecek kişinin gelir belgesi, gelir yazısı gerekmekte.

Eğer kişi kamu personeliyse kimlik, eğer emekliyse emekli olduklarına ilişkin belge gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

İkametgah belgesi de kredi başvurusunda bulunurken aranan belgeler arasındadır.

Kredi için hangi kanallardan başvuru yapılabilmekte?

Garanti Bankası bu bağlamda müşterileri için önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Şubeye gitmeden intenet üzerinden, SMS ile Alo Garanti ile kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanında banka ATM’lerinden de anında kredi başvurusunda bulunabilme fırsatının yanında şubeden de kredi talebinde bulunabilme fırsatı sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir