Anasayfa / Konut Kredisi / Gazilere Faizsiz Konut Kredisi Kampanyası

Gazilere Faizsiz Konut Kredisi Kampanyası

Bankalar, her geçen gün daha avantajlı krediler sağlamaktadır. Banka, kişi için vazgeçilmez haline gelmiştir. Yaşamın devamı için bankalar artık olmazsa olmaz olmuştur. Bankalar bu anlamda önemli hizmetler sağlamaktayken, ülke için mücadele veren gaziler için de ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Gaziliğin önemi

Gaziler, terör örgütlerine karşı mücadele verirken ülke için canını feda etmeye hazır kişilerdir. Gerçekleşen saldırılar sonucunda zarar gören kişiler, gazi kabul edilmektedir. Gaziler için ülkede birçok olanak sağlanmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Bakanlık tarafından gazi vatandaşlar için ücretsiz seyahat hakkı sağlanmıştır. Bunun yanında, gazi vatandaşların iş bulma olanakları da daha fazladır. Burada atama işlemleri konusunda da vatandaşlara ayrıcalıklar sağlanmaktadır.

Askerlik esnasında veya terör örgütlerinin gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda gazi vatandaşlar için özel krediler sağlanıyor. Uzun vadeli ve düşük faizli gazi kredileri, her bütçeye uygundur. Bazı durumlarda banka gazi müşterileri için faizsiz konut kredisi de sağlamaktadır. İçeriğimizde, bankaların gaziler için sağladığı özel avantajlı krediler yer alacak.

Kimler faizsiz konut kredisinden faydalanmaktadır?

Gaziler için sağlanan bu avantajlı kredilerde, Halk sahipliği belgesi alınması gerekmektedir. Belgeyi bankaya teslim eden gazi ve gazi yakınları Halk sahipliği belgesini dilekçe olarak, Ankara SGK Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığına göndermelidir. Posta yoluyla bu işlemler gerçekleştirildikten sonra ise, Noter tasdikli fotokopi ile kamu bankalarına başvurulmalıdır.

Özel durum belirtilerek intenetten, intenet bankacılığından, uygulamadan veya şubeden başvurular gerçekleştirilmektedir. Bankanın talep ettiği belgelerin en kısa zamanda ulaştırılması gerekmektedir. Konut kredisi çekmek isteyen kişi ile kredi çekilecek evin tapusu bankaya teslim edilmelidir.

Gaziler için özel prosedürler uygulayan bankalar, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasıdır. Çok düşük faiz oranlarıyla uzun vadeli krediler genel olarak kamu bankaları tarafından sağlanmaktadır.

Gerekli evraklar nelerdir?

Konut kredisi için gerekli evraklar başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport.

Serbest meslek çalışanlarının vergi levhası, aylık maaşla çalışanların ise gelir belgesi teslim etmesi gerekmektedir.

Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi gerekmektedir.

Adli sicil kaydında ağır suçlar barındıran veya kredi notu düşük olanların kefille başvuru yapması daha uygun olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir