Ana sayfa Hibe Genç Çiftçi Projeleri Desteği Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Genç Çiftçi Projeleri Desteği Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yeni projesi 30 bin TL Genç Çiftçi'ye Hibe Desteği'nde son sürece girildi. Başvurular için son tarihe sayılı gün kaldığı açıklandı.

0
PAYLAŞ

Ülkemizin tarımsal arazilerinin kalkındırılması, hayvancılığın geliştirilmesi ve ekonomik verimlilikte ülke kaynaklarının kullanılması için çalışmalar sürüyor. Bu anlamda çalışmaların hızlanması için de teşvikler sağlanarak alanlar kalkındırılmaya çalışılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu anlamda bir çok yeni proje ile desteklerini sahaya sunmaya çalışıyor. Bu desteklerden bir tanesi de her sene gerçekleştirilen 30 bin TL genç çiftçiye destek hibesi olarak bilinmektedir. 18-40 yaş arasındaki çiftçilerin desteklenmesi için sağlanan bu hibe için başvurular halen devam ediyor.

SON BAŞVURULAR NE ZAMAN

İlan edildiği günden bu yana büyük ilgi gören destek hibesinin son başvuru tarihi 5 Mayıs olarak duyuruldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından Mayıs ayı boyunca değerlendirmeler yapılacak. Sonuçlar ise tahminlere göre Haziran ayının ilk haftalarında gerçekleştirilerek çiftçilere duyurulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here