Ana sayfa İhtiyaç Kredisi Hac ve Umre için Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları 2017

Hac ve Umre için Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları 2017

Kutsal toprakları ziyaret için gerekli olan nakit hac kredisi veren bankalar sayesinde karşılanır?

0
PAYLAŞ

İslam aleminin ibadetlerinden biri olan Hac ve Umre ziyareti her yılın belli dönemlerinde gerçekleştiriliyor. Kutsal topraklara yapılan ziyaretler için belli bir paranın var olması gerekir. Müslümanlar yapacakları bu ibadetten önce hac kredisi için çeşitli bankaların kapısını çalarlar. Her bankanın hac ve umre kredisi için sundukları fai oranları yer alır.  Müslümanların uygun oranda faiz oranlarla çektikleri kredilerin geri ödemesi de çok kolaydır. 

Hac Kredisi Veren Bankalar

Hac ve umre kredisi için bazı bankalar büyük kolaylıklar sağlarken hac adayları çeşitli bankalardan fikir alarak son olarak bir bankaya karar verdikten sonra finansal desteği alırlar. 2017 yılı hac zamanı yaklaşırken hac kredisi veren bankalar;

Albaraka Hac ve Umre Kredisi

Albaraka Bankası hacı adaylarına 36 aya varan taksit imkanı ile kredi veriyor. Bankanın tek şartı hac sırasında tüm harcamalarınızın %49’unu karşılar. Daha önce haca veya umrteye gittiyseniz harcamalarınızın %100 oranında karşılar.

 Kuveyttürk Bankası

 Esnek ödeme planı ile hac adayalrına faizsiz kredi imknaı sunuyor. Dinen caiz olmamamsı sebebiyle müşterilerinden faiz almayan bankanın kar oranları 0-24  ay için %0,89 kar payı banka 37-60 ay için ise %%0,99 talep ediyor. 

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası hac adaylarına 36 ay taksit avantajları ile büyük imkan sağlıyor.  Başvurmak için nüfus cüzdanı, proforma fatura (firmadan alınabilir), gelir belgenizi getirmeniz gerekebilir. 

 Türkiye Finans Hac Kredisi

Faiz almayan bankalardan biri olan türkiye Finans, kutsal topraklara gitmenizde size maddi destek sağlıyor. Bnaka faiz almıyor  ancakkar payı almaktadır. Alacağı ortalama kar payı aylık % 1,39kar payı alıyor. 

 Hac kredisi Caiz mi?

Hacca gitmenin en önemli detayı parası olan ve borcu olmayan kişilere farz kılınmıştır. Kredi çekerek hacca gitmek isteyen kişiler faiz ödedikleri için ve faizin de caiz olmaması sebebiyle kredi kullanmadan kutsal topraklara ziyaret gerçekleştirilmelidir.  Bazı bankalar hac ve umre kredisi için faiz istemezken, bir çok banka faizle hac ve umre kredisi imkanı sağlıyor. 

 Bankalar bu konuda hac adaylarına kolay ödeme seçeneklerini sunuyor. 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here