Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Halkbank Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Halkbank Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

 

Kamu Bankaları arasında esnafa ve KOBİ’lere verdiği destekle ön plana çıkan Halk Bankası gelir belgesiz kredi verir mi ?

Bankalar tüketicilerin finansal ihtiyaçlarına yanıt vermektedir, bankaların sahip olduğu bu kaynakları tüketicilere kredi olarak vermeleri de çok önemlidir çünkü bankalarda bu kredilerden faiz geliri elde etmektedirler.

Halk Bankası bireysel ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerine gelir belgesiz kredi vermiyor, hala yürülükte olan yönetmeliğe göre gelir belgesi olmadan kampanya dahilinde bile olsa kredi almaya olanak sağlamıyor. Ancak bazı durumlarda gelir belgesi olmaksızın kredi alınabileceği de aşikar, esnaflara diğer bankalardan daha fazla kredi ve daha düşük faiz oranları sunan Halk Bankası ESKKK (Esnaf Kredi Kefaret Kooperatifi) ile sağladığı iş birliği sonucunda evraksız kredi verebiliyor. Halk bankası ESKKK ile bankaya gelen her esnaf için faiz oranlarını en düşükte tutuyor ve gelir belgesiz kredi sağlıyor.

Halk bankası kredi desteği almak isteyen vatandaşlar için hangi belgeleri zorunlu kıldığını Online Halk Bank sayfasında paylaşmıştır; bu belgeler emekliler, işçiler, özel sektör, çitçiler veya serbest meslekle uğraşanlar için farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar emekliler için; SGK emeklilik belgesi ve emekli maaş hesap cüzdan aslı olarak belirlenirken özel sektörde ve kamuda çalışan vatandaşlar için bordro, şirket imza sirküleri ve SGK hizmet dökümü yeterli kılıyor.

Ayrıca Halk Bankası maaş verdiği müşterilerine gelir belgesi olmadan kredi imkanı da sunuyor , eğer bankadan aylık maaş alıyorsanız hiçbir belge olmadan kredi alabilirsiniz. Özellikle bankadan maaş alan müşterilerine tahsis ücretlendirme paketleri de sunuyor bu paketler kredi tahsis ücreti alıyor fakat faiz oranını büyük oranda azaltıyor, bu paketler içinde en düşük faiz oranını 1.13 olarak belirleyen Halk Bankası maaşlı müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor.

Halk Bankası kredi başvurusunda bulunan vatandaşlardan hiçbir masraf talep etmiyor. Diğer bankalarda binde 5 oranında uygulanan dosya masrafı ücretlerini Halk Banktan masrafız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi almak isteyen müşterilerine online ve mobil destek veren Halk Bankası tek bir mesaj ile kredi durumunuzun onaylanıp onaylanmadığını da size bildiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir