Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Hangi banka borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi nasıl alınır? Şartlar nedir?

Hangi banka borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi nasıl alınır? Şartlar nedir?

Ödenmeyen borçların ödemesinin gerçekleşebilmesi için son zamanlarda sık sık borç kapatma kredisi gündeme gelmiş durumda. İnsanların çok ciddi anlamda sıkıntı yaşamasına sebep olan bazı borçların kapatılabilmesi için bankalar da destek veriyor.

Bu konuda verilen desteği göz önünde bulunduran vatandaşlar ise bu noktaya yönelmiş durumda. Her geçen gün artan faiz oranları sebebiyle borcun daha da yüksek bir hal alması bir hayli can sıkan noktalar arasında. Bu süreçte ödenmeyen borçlar yüzünden kişiler yasal takibe düşebiliyor.

Bu durum da bir hayli uğraştırıcı hal alıyor ve kişiyi maddi ve manevi anlamda olumsuz olarak etkiliyor. Ancak bu konuda vatandaşların yardımına bankalar koşuyor. Kredi kartı borçlarının ve diğer borçların istenen vadede uzatılmasına olanak sağlayan bankalar, daha büyük imkanlar tanıyor.

Toplu borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Bu kredi imkanı, borç transferi yapılacak olan bankadan çekilecek olan faizlerin eklenmesiyle borçların toplanması durumudur. Genel olarak borç kapatma kredisi uygulamasına bünyesinde yer veren bankalar, aylık 1.15 oranında bir faiz uygular. Uygulanan bu faiz oranını ise uygun bulan bireylerimiz bu imkandan faydalanır.

Özellikle de kredi kartı borç transferi yapmak isteyen bireyler borç kapatma kredisinden faydalanmaktadır. Bu sözleşmeyle birlikte yeni bir kredi sözleşmesi ve yeni bir ödeme planı çıkarılır. Bu süreçte kişi ise kendisine en uygun olan ödeme planını belirler. Böylelikle borçlar tek bir borç ile kapatılmış olur.

Hangi şartlar aranmaktadır?

Borç kapatma kredisiyle kapatılacak olan borçlar şu şekildedir;

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, kredi kartı. Bu 3 tip borç için bankalar borç kapatma kredisi vermektedir.

Konut kredisi için bankaların borç kapatma kredisi imkanı tanımadığını da unutmamak gerekiyor. Bu imkandan faydalanan bireylerin işlemlerinden hiçbir şekilde ücret alınmamakta. Aynı zamanda diğer bankalarla yapılan EFT işlemi ise tamamen ücretsizdir.

Hangi bankalar borç kapatma kredisi vermektedir?

QNB Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank, Odeabank, TEB, Akbank, Burganbank, Denizbank, vatandaşlarımız borç kapatma kredisi imkanı tanıyor. İmkanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireylerimiz, bu bankalardan birisine çalışma saati içinde giderek bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir