Ana sayfa İhtiyaç Kredisi Hazır Kredi Nedir? Hazır Kredi Nasıl Çekilir?

Hazır Kredi Nedir? Hazır Kredi Nasıl Çekilir?

Bankaların tüketicilere sunduğu kredilendirme hizmetlerinden birisi olarak son yıllarda popülerlik kazanan Hazır Kredi, tüketiciler açısından avantajlı bir uygulamadır.

0
PAYLAŞ

Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler, tüketiciler ile olan tüm iletişim bariyerlerinin ortadan kalkması ile birlikte genellikle hız yönünde oldu. Özellikle son dönemde artan banka sayısı ile beraber bankalar bu konuda çalışmalarına büyük önem vermektedir. Hız ve tüketiciler ile seri bağ kurabilmek, bankaların müşteri kazanabilmesi ve gelir elde edebilmesi için büyük önem taşımaktadır.

Bu yönden özellikle kredilendirme hizmetleri (yani bankaların en fazla gelir elde ettikleri kategori) artık çok kolay bir şekilde kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredileri için başvurular online olarak anında gerçekleştirilebilmekte veya bir kısa mesaj ile başvuru yapılarak kredi anında elde edilebilmektedir. Bu olanaklardan ayrıca hiçbir belge veya evrak ibraz etmeksizin faydalanabilmek mümkündür. Zira şubelerden yapılacak olan başvurularda da çok kolay bir şekilde kredi alabilmek mümkündür. Bu kolaylıklar artık tüm bankalar tarafından eşit şartlarda sağlanmakta iken bir de şimdilerde hazır kredi uygulaması ortaya çıkmıştır.

HAZIR KREDİ NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Hazır Kredi uygulaması genel olarak hali hazırda bankanın bireysel müşterisi olan kişilere sunulan bir kredi imkanıdır. Vadeli/Vadesiz mevduat hesabı kullanıcıları, maaş müşterileri, kredi kartı kullanıcıları ve daha önce bankadan kredi kullanmış kişilere sağlanır.

Bahsedilen müşteri türlerinin sahip oldukları hesaba yapılan nakit giriş çıkışları, yapılan ödemeler ve ne kadar nakit birikimi yaptıklarının yanı sıra kredi notları banka tarafından takip altındadır. Bu takip sürecinde eğer kişi uygun görülüyorsa, bu kişiye uygun faiz oranları ile hazır kredilendirme arzı yapılır. Burada banka ilgili müşteri ile telefon veya e-posta aracılığı ile iletişime geçerek belirli olan tutarda kredi kullanımı için uygun olduğunu kişiye bildirir. Kişi eğer kendisi içinde gerekli ise bankanın bilgilendirmesine onay vererek geri dönüş yapar ve kredi anında kişini hesabına aktarılır.

Ayrıca kişinin sahip olduğu mobil bankacılık uygulaması ve intenet bankacılığı hesaplarından da hazır kredinin var olup olmadığı görüntülenebilmektedir. Böylelikle de banka kişiye hızlı bir şekilde kredilendirme yapar, hem kişi ihtiyacınız hızlıca karşılar hem de banka gelir elde eder. Bu sayede kişi spesifik olarak kredi başvurusu yapmaksızın anında nakdi ihtiyaçlarını karşılama olanağı bulur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here