Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / Gündem / Hesap İşletim Ücreti Kaldırıldı mı? Ücret İadesi Yapılıyor mu?

Hesap İşletim Ücreti Kaldırıldı mı? Ücret İadesi Yapılıyor mu?

2016 yılında yapılan son çalışmalar neticesinde Danıştay bankaların 112 milyon kişinin banka hesabından kesilen hesap işletim ücretine bir dur diyecek. Açıklanan bu konu ile ilgili gerekli çalışmalar başlatıldı ve kesilen hesap işletim ücretiyönündeki kesintinin durdurulduğuna karar verildi. Hesap işletim ücreti almayan banka bulunsa da bazı bankalar hesap işletim ücreti almaya devam ediyor. 

Hesap İşletim Ücreti Alınıyor mu? 

 Hesap işletim ücreti bankacılık işlemlerinde bankaların müşterilerinden kestiği ücrete verilen adduır. her havale veya eft sırasında kesilen hesap işletim ücreti ile müşteriler zor ve sıkıntılı günler geçiririken artık bu bedellerin alınmamasını istiyordu. Danıştay’ın kararına uyan birçok banka bulunuyor. Bu bankalar müşterilerinden bu ad altında para almıyorlar. Ancak bu karara karşın müşterilerinden hesap işletim ücreti kesen bankalarda halen varlıklarını koruyor. Bu karar uymayan banka müşterileri tüketici hakem heytine başvurarak kendilerinden alınan bu ücretleri toplu olarak alma hakkına da sahip olabiliyorlar.

Kişiler ödedikleri dekontları tüketici hakem heyetine sunarak belli bir süre sonra ödedeikleri hesap işletim ücretine sahip olabilirler. 

Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka 

Bankacılık işlemlerinden veya kreid kartı yıllık ücretlerinden kesilien ücretelere dur diyen Danıştayın kararından sonra hesap işletim ücreti almayan bankaların sayısı da arttı.

QNB Finansbank

Eft havale ücreti, hesap açma, havale ve kredi kartı istemlerinin tüömünden ücret almayan finansbank ile içiniz biraz daha rahat edebilir.http://www.Qnbfinansbank.com.tr adresinden başvuru yapmaya başlayabilirsiniz. 

Kuveyttürk bankası

Hesap işletim ücreti, havale veya eft ücreti almadan hizmet veren bakalardan birisi olarak bilinir. Kuveyttürk müşterilerinden kesinlikle hesap işletim ücreti adı altında hiç bir kesinti yapmaz. Müşteriler bu konuda takiplerini http://www.kuveytturk.com.tr intenet bankacılığından yapabilirler. 

Yapı Kredi

Yapı kredi Bannkasının bir hizmeti olan “Nuvo” ile hesap ,işletim ücreti alınmamaktadır. Kişiler bu sayede bu hizmetten rahatça faydalanma fırsatı bulurlar. Tüm ayrıntılar http://www.yapıkredi.com.tr adresinden bulabilirsiniz. 

Akbank

Abank şubesiz bankacılık girişimi Abank Dijital bankası ile hesap işletim ücreti alınmaz. Ayrıca http://www.akbank.com.tr adresinden Abank dijital başvurusu yaparak hesap açtırabilirsiniz. İntenet bankacılığını kullandığınızda hesap işletim ücreti de ayrıca alınmaz. 

Denizbank

Denizbank’ta danıştay’ın kararına uyan bankaların içine girmiştir. Denizbnamk müşterilerinden hesap işletim ücreti almaz. http://www.denizbank.com.tr adresinden bu konu ile ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz. 

Katılım Bankaları

Hesap İşletim Ücreti almayan Katılım Bankaları;

Albarakatürk

Türkiye Finans katılım bankası

Vakıf katılım Bankası

Ziraat katılım Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir