Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / HSBC Bank Şube Çalışma Saatleri

HSBC Bank Şube Çalışma Saatleri

HSBC Bank 1990 yılında Türkiyede şubesini açarak insanlara hizmet vermeye başlamıştır. 1865’te Hong-Kong’ta kurulan banka şuan fünyanın neredeyse her yerinde müşterilerine hizmet vermektedir. Bankanın Genel Merkezi ise İngilterenin başkenti Londrada bulunmaktadır. 

HSBC Bank, 09:00’da başlayan mesaisiyle insanlara hizmet verirken, 17:00 da mesaisinin bitirmektedir. Çalışma saatleri dışışında herhangi bir işlem yapmayan banka, haftasonuda diğer bankalar gibi tatile girmektedir. Bankaya para yatırılacağı zaman ya da bankadan para çekileceği zaman, bankanın ATM’sinden bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Banka ATM’si 7/24 açıktır ve müşterilerine hizmet vermektedir. 

HSBC Bank 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatiline girerek hizmet vermemektedir.1 saat öğle tatili yapan banka, 13:30’da kapılarını açarak müşterilerine hizmet vermeye başlamaktadır. HSBC Bankası aynı zamanda dini ve milli bayramlarda tatil ypmaktadır. Bu yüzden işlem yaptıracak müşteriler, dini ve özel bayramlarda bankaya gitmemelidir.

Banka EFT ya da havale işlemlerini bankanın intenet sistemine girerek ya da telefon aracılığı ile bankaya gelmeden yapabilmektedir.

Bankaya kredi talebinde başvurulduğu zaman yine müşteri bankaya gitmeden de müşteri hizmetlerini arıyarak bilgi alabilmektedir. Bankanın resmi intenet sitesine girerek dilik ve şikayetlerde bulunabiliyorsunuz. Kredi talebi doğrultusunda, bankasının sitesine girip gerekli alanları doldurarak ya da telefonla arayarak kredi almak için başvurabiliyorsunuz. 

Banka, müşterilerinin mağdur kalmaması için gerekli önlemleri almaktadır. Banka hakkında merak edilen ya da öğrenilmek istenen bilgiler bankanın intenet sitesine girerek merak ettiği konuları intenetten bakarak öğrenebilir.

Banka çalışma saatleri olarak da çalışanlarına önemli ve değerli olduklarını hissettiriyor. Onları yormadan, memur saati dediğimiz iş saati süresinde yani toplamda 8 saat çalıştırıyor. Aynı zamanda tatil imkanlarından da çalışanlarının yararlanmasını istiyor. Dini ve milli bayramlarda, çalışanlarına tatil vererek, bu bayramlardan yararlanmasını sağlıyor. 

HSBC Bankası’nın bu çalışma sistemi hem çalışanlarına hem de müşterilerine ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Müşterilerini sitelerinden bilgilendirerek müşkül durumda kalmasının önüne geçerken, çalışanlarını da hor kullanmadan işlerini etik şartlar altında yapmalarına imkan veriyor. 

HSBC Bankası, özel çalışanları ile özel müşterilerine kendilerini değerli hissetmelerini sağlıyor. Bu durum da müşteriyi memnun ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir