Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / HSBC Havale & EFT Saatleri

HSBC Havale & EFT Saatleri

HSBC Bankası, 87 farklı ülkede faaliyet gösterip dünyanın en büyün bankalarından biridir. Toplamda 100 milyona yakın müşteriye sahiptir, 1990 senesinde Midland Bank’ı satın alarak Türkiye’deki ilk İngiliz bankası olur.Türkiye’nin önde gelen HSBC bankası 1865 yılında kurulmuştur. Türkiye yurt içinde 311 adet şube ve yaklaşık 3.5 milyon müşterisi bulunmaktadır.

HSBC bankası müşterilerine 7/24 ulaşabilecekleri HSBC İntenet Bankacılığı,HSBC Mobil Bankacılık, pek çok ATM ve şubeleriyle hizmet vermektedir.HSBC bankasının şubeleri 09:00-17:00 arası hizmet vermektedir. ATM’lerden günün her saati şubeden yapabildiğiniz işlemlerden para çekme, para yatırma, ödeme yapma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık ve İntenet Bankacılığı günün her saati aktiftir, istediğiniz her an hizmet vermektedir. Ancak günün bazı işlemleri günün belirli saatlerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. HSBC havale işlemini, yani HSBC bankası hesabından başka bir HSBC bankası hesabına yapılacak olan para transferini günün her saatinde ister mobil bankacılık ister intenet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak HSBC hesabından  yapılacak başka bir EFT’yi 00:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri bir sonraki iş gününde gerçekleşiyor. HSBC bankasından yapacağınız EFT işleminde ileri bir tarihe de zamanlanmış eft oluşturabiliyorsunuz. Zamanladığınız EFT, işlemin yapılacağı gün saat 13:30’a kadar hesabınızda para olması durumunda gerçekleşmektedir. HSBC’de hem hesaba, hem kredi kartına hem de isme havale yapabilirsiniz. HSBC bankasında  EFT işleminizi bitirdiğinizde ve işlemler gerçekeştiğinde size bilgi verilen ekrandan E-Dekont’unuzu e-posta adresinize gönderebilir, faks numaranıza gönderebilir ya da aynı anda yazdırabilirsiniz. HSBC İntenet bankacılığından para transferleri menüsünden ‘isme havale’yi seçerek hesap numarası olmadan alıcıyı tanımlayarak havalenizi de gerçekleştirebilirsiniz. HSBC’de İntenet Bankacılığı’ndan ve Mobil Bankacılık’tan ileri tarihli bir EFT ya da havale tanımlayabilirsiniz. Ancak işlemin gerçekleşmesi için hesabınızda yeterli bakiye olmalıdır, aksi takdirde işlem gerçekleşmeyecektir. HSBC yatırım hesabına veya yatırım hesabı üzerinden başka bir hesaba ileri tarihli bir havale talimatı veremezsiniz. Aynı zamanda HSBC intenet üzerinden canlı destek sunmaktadır, ve her daim ulaşacağınız HSBC bir telefon kadar uzağınızdadır. 0850 211 0111 nolu numaraya günün her saati ulaşabilir, kart kayıp, çalıntı, şifre gibi işlemlerinizi çözebilirsiniz. Tabi bu işlemleri banka şubelerine giderek de çözebilirsiniz, aynı zamanda sizi her daim güleryüzlü hizmetiyle karşılayacak bir personele sahiptir HSBC.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir