Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / ICBC Turkey’den Araç Alımları için Taşıt Kredisi Kampanyası Detayları

ICBC Turkey’den Araç Alımları için Taşıt Kredisi Kampanyası Detayları

ICBC Turkey, son zamanlarda düzenlediği kredi kampanyalarıyla sık sık gündeme gelmektedir. Bankalarla kıyasıya bir rekabet içerisinde olan ICBC Turkey, şimdi de uygun faiz oranlarıyla müşterilerini otomobil sahibi yapmaktadır.

TÜKETİCİ DİLEDİĞİ OTOMOBİLİN BELGELERİYLE ŞUBEYE BAŞVURU YAPABİLİR

Banka müşterisi istediği aracın belgeleriyle banka şubesine başvurabilmektedir. Alınacak araç eğer sıfır km ise proforma fatura ile eğer ikinci el ise ruhsat fotokopisiyle başvuru yapılmalıdır. Tüketicinin istediği araç eğer 50 bin TL altında ise araç değerinin yüzde 70’ine kadar kredi finanse edilmektedir.

Eğer araç 50 bin TL’nin üzerinde ise aracın 50 binini aşan kısmının yüzde 50’si hesaplanıyor. Yani finanse edilen kredi tutarı yüzde 70+ yüzde 35 olmaktadır.

100 bin TL değerindeki bir araç öneğinden yola çıkarsak, öncelikle aracın 50 bin TL’lik kısmı için yüzde 70’i hesaplanıyor. Daha sonra ise kalan 50 bin TL’nin ise yüzde 50’si hesaplanıyor. Yani ortalama olarak 100 bin TL değerindeki bir araç için bankadan 60 bin TL gibi bir tutar finanse edilebilmektedir.

İKİNCİ EL ALIMLARINDA YAŞ SINIRI KOYULMUŞTUR

Dilediği aracı ikinci el alacak olan banka müşterileri ne yazık ki yaş sınır ile karşı karşıya. Yerli araç satın alacak kişilerin 3 yaşından büyük araçlar için kredi sağlayamayacağı belirtiliyor. İthal araç satın alma planı yapan kişilerin ise 5 yaşından büyük araçlar alamayacağı aktarılmaktadır.

ÖDEME DETAYLARI

Kişi taşıt kredisi ödeme planını kendisi oluşturmaktadır. Tüketicinin gelir belgesi göz önünde bulundurularak kişiye özel ödeme avantajları sağlanmaktadır. Bu noktada her bütçeye uygun avantajlı taşıt kredisi finanse edilmektedir.

TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen bireylerin banka şubesine gelirken teslim etmesi gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

Ücretli çalışanların; güncel bordro veya son 1 ay içerisinde alınmış gelir belgesi yazısıyla başvurması gerekmektedir.

Emekli vatandaşların; emekli tanıtım kartı ve emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı gerekmektedir.

Şahıs şirketi sahipleri güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi ile başvuru yapmalıdır.

Kira geliri sahipleri 2 yıldan eski olmamak şartıyla kira kontratı teslim etmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir