Anasayfa / Bilgi / ICBC Turkey’den Hesaplı Kredi Kampanyası

ICBC Turkey’den Hesaplı Kredi Kampanyası

ICBC son dönemlerde düzenlediği kredi kampanyalarıyla tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Özel avantajlarla sağlanan bu finansmandan banka müşterisi olan herkes yararlanabilmektedir. 

Banka müşterisinin eğitim giderlerinden tatil giderlerine kadar bütün ihtiyaçlar her bütçeye uygun ödeme seçeneğiyle ICBC’de. Sağlanan ihtiyaç kredisi finansmanları için 48 aya kadar vade yapılabilmektedir.

ICBC 15.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ DETAYLARI

ICBC’nin Hesaplı Kredi kampanyası adı altında sağladığı 15.000 TL ihtiyaç kredisi 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Bunun yanında tüketicinin gelir durumu göz önünde bulundurularak bir geri ödeme planı oluşturulmaktadır. Bu kredi için uygulanan aylık faiz oranı yüzde 1.24’tür. 48 ay vade seçeneğiyle 15.000 TL ICBC Hesaplı Kredi alan bir birey aylık 439,50 TL taksit ödemesi yapacaktır. 

İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSUNDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusunda;

T.C. uyruklu kişilerin nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile,

Yabancı uyruklu kişilerin pasaport,oturma izni belgesi ve son 3 aya ait ikametgah belgesiyle başvuruda bulunması gerekmektedir.

Ücretli çalışanların son aylara ait maaş bordrosu veya kişi özel sektör çalışanıyla SGK dökümüyle başvuru yapmalıdır. 

Emekli vatandaşların hesap hareketlerini gösteren kaşe ve SGK tarafından düzenlenmiş kimlik belgesi teslim etmesi aranan şartlar arasında yer alıyor. 

Tüzel kişiliği olan firmalar son yıla ait imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicili gazetesi teslim etmelidir.

Kredi başvurusunda bulunacak kişi eğer çiftçi ise, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesiyle başvuru işlemlerini yapmalıdır.

KEFİL ŞARTI İLE İLGİLİ DETAYLAR

Banka ihtiyaç kredisi finansmanını sağlarken kefil şartı da aramamaktadır. Ancak tüketicinin kredi notuna ve gelirine bağlı olarak banka kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Böyle bir problemle karşı karşıya olmayan kişiler ise dilediği ihtiyaç kredisini anında hesabına transfer edebilmektedir. Bankanın anlık ihtiyaçları da karşılayabilmek için sağladığı bu kredilere çok büyük bir talep söz konusu olmaktadır.

Bunun yanı sıra adli sicil kaydında ağır suçlardan hüküm giymiş kişilere de bankalar tereddütle yaklaşmaktadır. Çünkü bu kişilerin kredi notu düşük olmaktadır. Bu durumda kişiden kefil talep edilebilir ve kefil gösterilecek kişinin de durumu değerlendirmeye alınır. Eğer kişinin kredi notu iyi seviyede ve adli sicil kaydında ağır suç yok ise kredi onayı sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir