Anasayfa / Bilgi / İhracat Fazlası Mallar Nereden Nasıl Alınır?

İhracat Fazlası Mallar Nereden Nasıl Alınır?

Ekonomik açıdan geleceğin ne getireceği bilinmez. Öyle ki bir anda döviz kurlarının tepe taklak olabilmesi, borsanda dengelerin değişmesi, faiz oranlarının dalgalanması ne zaman gerçekleşecek bilinmez. Bu nedenle de birçok kişi hayatını idame ettirebilmek ve risklerden korunabilmek adına kendi işinin sahibi olarak, gelirini elde etmek istemektedir. Türkiye’de bu anlamda en yaygın olan iş alanı ise perakendeciliktir. Perakende olarak bir iş yerinde ürün satışı yaparak kâr edebilmek kolaydır ve eğer işletmenizi iyi tanıtırsanız, ileriye gidebilmeniz de mümkündür. 

Pek tabii ki perakende alanında ileriye gidebilmenin birçok püf noktası vardır. Bu püf noktaları üzerinde iyi durursanız hem kârlılığınızı kısa sürede artırabilir hem de tanıtımınızı ileriye taşıyarak, geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Özellikle satışa çıkaracağınız ürünleri hangi fiyattan satın aldığınız bu bahsettiğimiz püf noktaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Çünkü kârlılığınızı en çok etkileyecek olan faktör budur. 

Genel olarak perakendeciler ürünlerini fabrikalardan toptan olarak satın alırlar ve böylelikle fiyat avantajı elde ederler. Bu fiyat avantajı sayesinde de sattıkları ürüne koydukları fiyat ile kâr elde ederler. Bu yönden perakendecilerin ürünlerini nereden aldıkları ve ne kadara aldıkları çok önemlidir. Son dönemde Türkiye’de perakendecilerin bu sebeple en çok ihracat fazlası malları tercih etmektedirler ve sektöre yeni giren birçok kişi ihracat fazlası mallar nereden alınır sorusuna yanıt aramaktadır.

İHRACAT FAZLASI MAL ALMAK İSTİYORSANIZ

İhracat fazlası mallar genel olarak piyasadaki toptan ürünler arasında ne uygun fiyata satılan ürünlerdir. Uluslararası olarak çalışan firmalar, yurtdışına ihraç etmek üzere ürettikleri malların fazlasını, yurtdışına satamadıklarında ülke içinde satışa açmaktadırlar. Ancak elde kalan bu ürünleri doğrudan dağıtım ile satmak yerine, fabrikalarında satışa çıkarmaktadırlar. İhraç fazlası bu mallar için toptan alımlarda çok uygun fiyatlar sunmaktadırlar ve böylelikle de perakendeciler, ucuz fiyatlara mal alımı yapıp, satarak kâr elde edebilmektedirler.

Eğer ihracat fazlası mal alımı yapmak istiyorsanız, intenet üzerinden ihracat fazlası mal satan fabrikaları ve kuruluşları araştırarak, bu firmaların fabrikalarına giderek alım yapabilirsiniz. Ayrıca bu firmalar intenet üzerinden çeşitli e-ticaret sitelerinde de ürünlerini satışa çıkarmaktadırlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir