Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / ING Bank Havale & EFT Saatleri

ING Bank Havale & EFT Saatleri

Tüketiciler sahip oldukları paraları hem güvende tutmak hem de biriktirebilmek, kolayca yönetebilmek adına banka hesaplarına yatırırlar. Bu anlamda bireyin tercih ettiği banka hangisi olursa olsun yasal olarak da düzenlemeleri oldukça hassas çizgiler ile çekilen bankalar aracılığı ile kişi parasını dilediği gibi koordine edebilme hakkına sahiptir. Bankada parası bulunan kişi dilediği zaman parasını çekebilir, para yatırabilir veya parasını transfer edebilir. Bu anlamda bankalar ile tüketiciler arasında sıkı bir finansal ilişki olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çalışarak parasını kazanan birey parasını emanet ettiği banka ile de sıcak bir ilişkiye sahip olmak ister ve bu anlamda bankadan da hızlı ve güvenli hizmet bekler.

Doğal olarak bankalar varolan şubeleri ile bireylere anında hizmet verirler. Bunun yanında da ATM’ler, telefon bankacılığı, intenet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi hizmetler ile de müşterilere anlık olarak yanıt vermeye ve talep edilen hizmeti en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırmaya çalışırlar. Bu anlamda bankalardan hizmet almak için eğer şubeleri tercih etmeniz gereken bir durum varsa bu durumda mesai saatlerine uymanız gerekmektedir. Para çekme, para yatırma gibi işlemler ATM’lerden anında yapılabilmektedir ancak bildiğiniz üzere EFT gibi bankalar arası para transferi gerektiren işlemler için sadece mesai saatlerinde bu işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. Bu nedenle de müşterisi olduğunuz bankanın mesai saatlerini ve çalışma günlerini bilerek programınızı yapmanız gerekmektedir. Aksi halde yapmak istediğniiz para transfer işlemi gecikir ve siz de ödeme yapacağınız karşı taraf da mağdur olabilir.

ING BANK EFT & HAVALE SAATLERİ

Türkiye’de oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olan ve bankacılık hizmetlerinde her daim bir adım önde olmak adına çalışmalarını sürdüren ING Bank’ın müşterisiyseniz, EFT ve Havale saatlerini merak ediyor olmalısınız. Banka tıpkı diğer bankalarda da olduğu gibi hizmet saatlerinin net ayarlamasını önceden yapmaktadır ve 2018 yılı itibariyle de uygulayacağı mesai saatleri bellidir. Bu anlamda ing bank havale ve eft saatleri kurum tarafından önceden duyurulmuştur. Havale işlemleri günün 24 saati gerçekleştirilebilmektedir ancak ing bank eft saatleri 08:30-16:30 arasıdır ve haftaiçi / resmi tatil olmayan günlerde bu hizmetten faydalanabilmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir