Anasayfa / Bilgi / İng Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İng Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İhtiyaç kredileri, banka müşterilerinin mevcut giderlerini karşılayabilmek veya borçlarını karşılamak adına sağlanmaktadır. Müşterinin yapması gereken tek şey ise, hangi krediyi tercih edeceğidir. Araç sahibi olmak isteyenler taşıt kredilerinden, kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler ise konut kredilerini tercih etmelidir.

Üstelik artık birçok kanaldan kredi başvuru talepleri de alınmaktadır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan artık kısa sürede ihtiyaç kredileri sağlanmaktadır. Ancak bu noktada yine de başvuruların şubeden yapılması tavsiye edilmektedir. Çünkü şubeden gerçekleştirilen başvurularda, krediler hakkında daha detaylı bilgi alınabilmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel yardım talebinde de bulunulabilmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi nedir?

İpotekli ihtiyaç kredileri, kredi notu düşük olan veya adli sicil kaydında ağır suçlar barındıranlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yani kredi talebi her defasında reddedilen kişiler ipotekli ihtiyaç kredilerinden faydalanmaktadır.

İpotekli ihtiyaç kredilerinde, bir gayrimenkul veya bir otomobil gayrimenkul tarafından ipoteklenir. İpoteklenen malın tutarı değerini aşmayacak şekilde de ihtiyaç kredisi sağlanır. Burada banka ipotek ile kredisini garanti almaktadır. Kredi borcunu ödemeyen kişinin ipotekli malı satılığa çıkarılır. Böylelikle kişinin ödenmeyen borcu tahsil edilmiş olur ve borçtan artan para ise mal sahibine tahsis edilir.

İng Bank İhtiyaç kredisi başvurusu detayları

İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi veya pasaport,

Yabancı uyruklu kişiler için pasaport ve oturma izni belgesi,

Gelir belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ipotek edilecek mal ev ise tapu, araç ise ruhsat gerekmektedir.

Bankalar ipotek ettirilecek olan mala değer biçmek için ekspertiz kullanmaktadır. Ekspertiz ipotek ettirilecek malın fiyat analizini yapar ve bankaya bildirir. Bankada biçilen değere göre bir kredi olanağı sağlar. İpotekli ihtiyaç kredisinde sağlanan en uzun vade 120 aydır.

İpotekli İhtiyaç kredisinde kefil ön şartı aranmamaktadır. Ancak banka bazı durumlarda kefil talebinde de bulunabilmektedir. Kredi notu çok düşük olan veya adli sicil kaydında ağır suçlar barındıran kişilerden genellikle bu talepte bulunulmaktadır.

Kefil olarak gösterilen kişinin kredi notu ve adli sicil kaydı da incelemeye alınmaktadır. Kefil seçiminin bu yönde olması gerektiği unutmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir