Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / İng Bank Sms ile Kredi Notu Sorgulama

İng Bank Sms ile Kredi Notu Sorgulama

Herkes artan ihtiyaçlar nedeniyle nakit paraya ihtiyaç duyuyor. Eğer paramız yoksa en mantıklı gelen yakınımızdan para istemek.Ancak isteyeceğimiz kimse yoksa ya da istediğimiz kişide de para yoksa ne yapabiliriz? Tabiki bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabiliriz. 

Bankalar taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi gibi imkanlarla müşterilerine istediği parayı veriyor. Tabiki belirli ödeme koşulları ve faiz oranları uygulayarak. Her banka için faiz oranları ya da vade süreleri bir deildir ancak birbirlerine yakındır. 

Bankalar kredi başvurularının hepsine onay veriyor mu?

Tabiki hiçbir banka aratırma yapmadan kredi imkanı sunmaz. Kredi başvurusunda bulunan müşterinin öncelikle kredi notuna bakar. Amaç aldığı kredileri düzgün ödeyebilmiş mi ya da herhangi bir borcu var mı diye. Bunun haricinde gelir seviyesine ve SGK girişinin olmasına bakar. Tabi kimi bankalarda mülk üzerinden ipotek yaparak kredi imkanı sağlar. Ama önemli olan ve her banka için geçerli olan kredi notudur. 

Kredi puanı öğrenilebilir mi?

Tabiki kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. ING Bank kredi  notunu sorgulama yaparak kısa sürede kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Kredi sağlarken tüm bankalar müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Çünkü müşterinin kredi notu tüm bankalar için teminat niteliğindedir. Güven kazandırır. 

Önceki yıllarda findeks üzerinden kredi notuna bakılırken şimdi müşteri belirli miktarda ücret ödeyerek kredi notuna bakabiliyor. Böylece kredi başvurusunda bulunurken temkinli davranmış oluyor. Yani bir şeylerin farkında olarak kredi talebinde bulunuyor. 

İng Bank müşterisi iseniz ve kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız  RAPOR yazarak 2205’e sms gönderip kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Banka bunun için üücretlendirme yapmaktadır. Kredi notunu öğrenmek için ödeyeceğiniz tutar 10-20 TL arasındadır. Eğer İng Bank müşterisi değilseniz bankanın herhangi bir şubesine giderek müşteri temsilcisinden kredi notunuzu öğrenmeniz de mümkündür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir