Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / ING Bank Şube Çalışma Saatleri

ING Bank Şube Çalışma Saatleri

Dünya üzerinde bankaların gerçekleştirdikleri işlemler doğrudan uluslararası ekonomi üzerinde etkili olmaktadır. Bankaların sahibi oldukları milyonlarca müşterinin hesaplarında gerçekleşen hareketlilikler ve gerçekleştirilen işlemler doğal olarak durgun bir göle atılan taş misali etki yaratmaktadır. Bankalar aracılığı ile tüketicilerin gerçekleştirebildikleri işlemler bir hayli fazladır. Önek olarak gün içerisinde hesap üzerinden para trasferi, para yatırma, para çekme gibi birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler de bankaların çeşitli sınırlarına göre gerçekleşebilmektedir. Yani doğal olarka bankalardan 7/24 hizmet alabilmek mümkün olmamaktadır.

Bankaların çalışma süreleri genel olarak devlet kurumları ile bezner nitelik taşımaktadır. Günlük 8-9 saatlik bir çalışma gerçekleştirilir ve bu süre içerisinde tüketiciler banka şubelerinden ve mesai saatleri içinde gerçekleştirilebilecek olan hizmetlerden faydalanırlar. Buna bir önek olarak EFT işlemini gösterebiliriz. EFT işlemi iki farklı banka arasındaki para transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. Bu işlemden faydalanmak gerektiğinde mutlaka mesai saatleri içierisinde işlem yapmak gerekir. Çünkü EFT’de iki bankanın genel müdürlüğü arasında bir temas kurulmaktadır ve para gönderen taraf bildirimi verdikten sonra karşı taraftaki bankanın genel müdürlüğünün bu işleme onay vermesi gerekmektedir. Aksi halde bu hizmetten faydalanabilmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca mesai saatlerinin dışında haftasonu ve resmi tatiller gibi dönemlerde de bankalar şubleri aracılığı ile hizmet vermemektedir. Ancak ATM’ler, mobil bankacılık hizmetleri ve intenet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilmek mümkündür. Bu nedenle eğer bankalar aracılığı ile gerçekleştirmeniz gereken bir işlem varsa resmi tatil veya haftasonu olmayan günlerde mesai saatlerini tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Aksi halde işlem süreniz farkında olmadan çok fazla uzayabilir.

ING BANK’IN ÇALIŞMA SAATLERİ

Türkiye’de kısa bir sürede oldukça geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı başaran ING Bank, sunduğu hizmetlerdeki kalitei le de fark yaratmaya devam ediyor. Birçok müşterisi ise ing bank çalışma saatleri nelerdir merak ediyor. Banka genel olarak 09:00 ile 17:00 arasında hizmet vermektedir. Yani siz eğer ING Bank’taki hesabınız üzerinden bir işlem gerçekleştirmek üzere şubelerden hizmet almak istiyorsanız o halde mesai saatlerini beklemelisiniz. Bu saatlerde bankadan hizmet almanız mümkündür ve oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir