Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İnşaata Başlama Kredisi ile Müteahhitliğe Adım Atın ( KREDİ ORANLARI )

İnşaata Başlama Kredisi ile Müteahhitliğe Adım Atın ( KREDİ ORANLARI )

Bankaların kredilendirme olanakları ihtiyaç duyan birçok kişi ve kurum tarafından kullanılabilmektedir. Bankalar da bu anlamda sağladıkları kredi olanaklarında çeşitli uygulamalar yapmakta ve ihtiyaç duyulan krediyi, ihtiyaç duyan kişi ve grubun taşıdığı çeşitli niteliğe göre sağlamaktadır. Önek olarak Eczacılık işi ile uğraşanlara ayrı kredi, öğretmenlik mesleği yapanlara farklı kredi uygulamaları, emeklilere de farklı bir kredi uygulaması yapılmaktadır. Pek tabii ki sağlanan krediye ilişkin şartlar da bu kapsamda farklılık göstermektedir.

İNŞAAT İŞİ İLE UĞRAŞANLARA ÖZEL KREDİ

Müteahhitlik ve inşaat sektöründe çalışan kişilere özel olarak bankalar kredi olanakları sunmaktadır. Bu meslek ve iş grubunda bulunan kişilere sağlanan kredinin türü ve kredi sağlama şartları da diğer kredilerden farklı olmaktadır. Eğer siz de inşaat sektöründe çalışmaktaysanız ve müteahhitlik yaparak konut inşaa etmek ve bundan para kazanmak istiyorsanız o halde bankalardan inşaat kredisi alabilirsiniz. Bankalar sundukları inşaat kredilerinde genel olarak şu şartları aramaktadır ve bu inşaat kredisi şartları sağlanıyorsa anında kredi verilmektedir.

1-İnşaatına başlanan ve kredilendirme ile işleri halledilecek olan konutun en az %70 oranındaki işinin bitmiş olması gerekmektedir.

2-Kredi tutarı belirli bir seviyenin üzerinde ise binanın ipoteklenmesinin yanı sıra belirli teminatlar da talep edilebilmektedir.

3-Yapımı için kredi kullanılacak olan konut banka tarafından ipoteklenecektir.

4-Uygulanacak olan kredi kapsamında konut sigortası ve hayat sigortası da uygulanacaktır.

5-Bankalar bu kredi kapsamında maksimum 120 aya kadar vade süresi vermektedir ve işleyişi tıpkı konut kredisi gibi olmaktadır.

ÇEŞİTLİ KREDİ KAMPANYALARI

Bugün birçok mevduat bankası inşaat kredisi kampanyaları sunmaktadır. Bu kampanyalar kapsamında da uygulamalar yine çeşitlenmektedir. Önek olarak Vakıf Bank, inşaat biritme kredisi adı altında hızlı bitirme kredisi verirken, Halkbank müteahhitlere inşaat kredisi sağlamaktadır. İş Bankası’da Vakıf Bank’ta olduğu gibi inşaat tamamlama kredisi vermektedir.

BAŞVURULAR

İlgili alandaki kredilerden faydalanmak isteyenler, müşterisi olmak istedikleri bankalara doğrudan giderek yapılmakta olan inşaata dair tüm ruhsat ve belgeler ile birlikte başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapmalıdır. Eğer banka tarafından talep ediliyorsa teminatlara ilişkin evraklar da bankaya ibraz edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir