Anasayfa / Bilgi / İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır? İnternet Şubesi Kullanıma Kapatma

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır? İnternet Şubesi Kullanıma Kapatma

Bankalar müşterileri için teknolojinin gelişmesiyle işlem kolaylıklarından ve avantajlarından faydalanmaları için farklı sistemler oluşturmaktadırlar. Mobil şube, telefon bankacılığı, intenet bankacılığı bu seçeneklerden birkaçıdır. İntenet bankacılığı iki yoldan kullanaılabilmektedir bunlardan biri akıllı telefon üzerinden bankanın mobil uygulaması diğeri ise bankanın resmi intenet sitesi üzerindendir. Bazı müşteriler belirli sebeplerden dolayı intenet bankacılığını kapatmak isteyebilirler. Bu konuda her bankanın ayrı ayrı prosedürleri mevcuttur. Her ne kadar bankadan bankaya intenet bankacılığı kapatma işlemleri farklı olsa da yinede benzerdir. Bu kapatma işleminin en basit yolu hangi banka ile çalışıyorsanız o bankanın şubesine gidip intenet bankacılığı hesabınızı kapatmak istediğinizi temsilciye iletmenizdir. Birkaç dakika içinde hesabınız kapatılmış olacaktır. İntenet bankacılık hesabınızın kapatılmasını şununla karıştırmayın. İntenet üzerinden yine istediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz kapatılan hesap intenet üzerinden banka işlemlerini yapamayacağınızla ilgilidir. Birkaç banka için intenet bankacılığı kapatmaya önek verecek olursak.

Ziraat Bankası İntenet Bankacılığı hesabınızı kapatmak yerine sınırlama getirmek istiyorsanız bankanın intenet sitesi üzerinden güvenlik ayarları bölümünden kısıtlamalarınızı yapabilirsiniz. Tamamen kapatmak istiyorsanız bankanın şubesine giderek işlemi sonlandırabilirsiniz ya da bankanın intenet şubesinden kapatma başvurusu yaparakta bu işlemi sonlandırabilirsiniz.

Garanti Bankası İntenet Bankacılığı kapatma işlemi için başvuru yapacağınız iki yol belirlemiştir. Ya bankanın şubesinden başvurabilirsiniz ya da telefon bankacılığını kullanarak hesabını kapatmanızı talep edebilirsiniz. En kısa zamanda banka talebinize yanıt vererek intenet bankacılığı hesabınızı kapatacaktır.

Vakıfbank İntenet Bankacılığı ile artık banka işlemlerinizi gerçekleştirmek istemiyorsanız. Fatura yatırma, havale, eft gibi işlemlerde dahil bu yöntemi kullanmak istemiyorsanız intenet bankacılığı hesbınıza girerek güvenlik seçeneğinden ”erişim ayarları” bölümüne girerek kısa bir süre içinde gerekli kısıtlamaları ya da kapatmaları gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra tekrar intenet bankacılığı üzerinden işlem yapmak isterseniz Vakıfbank’ın telefon bankacılığını arayarak intenet bankacılık hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. 

Akbank diretk intenet hesabınızı kaldırmak için 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı telefon bankacılığından intenet bankacılığı hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. ya da size en yakın Akbank şubesine giderekte intenet bankacılığı hesabınız kapatmak istediğinizi yetkiliye bildirebilirsiniz. Birkaç dakika içinde hesabınızı kapatacaklardır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir