Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / İnternette 3D Secure Nedir? 3D Secure Ödemesi Nasıl Yapılır

İnternette 3D Secure Nedir? 3D Secure Ödemesi Nasıl Yapılır

İntenet ortamında alışveriş çılgınlığı yıllardır son hızla devam ederken , artık alışverişlerde güvenlik çerçevesinde yapılmak isteniyor. İntenetten alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı kullanımlarınızda 3D secure güvenlik sistemine ihtiyacınız olacaktır. Bu sistem sayesinde alışverişinize gölge düşmeden yapabilirsiniz. 3d secure ödeme yapaıyorum dediğinizde ise bankanız ise gerekli yardımı yapma hakkına sahiptir. Bankanızın size verdiği kredi kartı veya banka kartı ile 3d secure güvenirliliğinde ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. 

3d Secure Ödeme Nasıl Yapılır?

Kullandığınız kartın otamatik olarak banka tarafından bu sisteme göre ayarlanması gerekir. Bu sistem sayesinde intenetten yapacağınız bir alışverişte cebinize bir onay kodu gelecektir. Bu kodu istenilen alan girerek alışverişte güveni sağlayabilirsiniz. Bu şifreyi onaylayarak bu alışverişin size ait olduğunu anlayabilirsiniz. Alışveriş esnasında size gelen bu kodu doğru girmeniz çok önemlidir. 3 kez yanlış şifre girdiğiniz alışverişi isteminiz iptal edilecektir. Bu sistemin amacı ise güvenliği sağlamaktır. 

3D Secure ödeme sistemi ile intenetten güvenli alışveriş imkanı bulabilirsiniz. Kredi kartınızla yapacağınız her alışverişin bir ucu 3 D secure ödeme sistemine ulaşır. Çünkü artan dolandırıcılık ve kötü düşünceli insanların bulunması güvene ve öenme artan ilgiyi de fazlalaştırdı. Artık vatandaşlar intenetten alışveriş yaparken daha güvenirli ortam ve imkan arıyor. Yapılacak bu ödeme sistemi ile size gelen şifre kartınızın güvenliğini koruyacak. 

Ayrıca “Kişisel güvenlik mesajı” bankanız web sitesinden ulaşabildiğiniz “3D secure hesap yöneticinizi kullanarak yapabilirsiniz. Kişisel güvenlik mesajınızı görerek alışveriş yaptığınız sitenin ilgili alanına girerek alışverişi sonlandırabilirsiniz. 

Banka sisteminde bir telefon numasranız yoksa şifrenin size gelmesi imkansızdır. Bu nedenle bu bilgilerin önceden bankanızla görüşerek doğruluğunu ve ekskliğini teyit etmeniz gerekir. 3D secure ödeme sisteminde ki en büyük amaç şifre ve şifrenin doğru yere ulaşmasıdır. 

3d Secure Ödeme Onayı Alınamadı 

İntenetten alışveriş esansında 3d secure sistemi onay vermezse yapacağınız ilk işlem bankanızla irtibata geçmek olacaktır. Bankanızın telefonlarını arayarak bu konuda bilgi vermelisiniz. Bu durumun neden kaynaklandığı konusu hakkında banka size en net bilgiyi verecektir. Alışveriş için 3d secure ödeme sistemine sonuna kadar güvenebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir