Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / İnternetten Konut Kredisi ve Mortgage Başvurusu Nasıl Yapılır? En Uygun Faiz Hangi Bankada

İnternetten Konut Kredisi ve Mortgage Başvurusu Nasıl Yapılır? En Uygun Faiz Hangi Bankada

Gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığı son yıllarda bir ev sahibi olabilmek artık oldukça zor ve oldukça da gerekli… Kişinin kendi geliri ve birikimi çoğu zaman istediği evi alabilmesi için yeterli olmamaktadır ancak bankalar bu konuda da tüketicilere oldukça cömert davranarak kredi imkanları sunmaktadır. Sağlanan bu kredi ile ev alınabilmekte ve zamanla kredi borçları taksitlendirilerek ödenebilmektedir. Aslında bu taksitlendirme tarafından bakıldığında sanki evi kiralamışsınız gibi görünecek ve öte yandan taksitler bittiğinde evin sahibi siz olacaksınız. Bu işleme Mortgage adı verilmektedir ve bir dönem yaşanan büyük ekonomik krizlerin kaynağı olduğu düşünülmektedir.

İlk paragrafta konut kredisi hakkında basit konulara değindir. Bu paragrafta ise teknolojinin getirilerine dokunacağız ve sonrasında her ikisini de bir araya getirerek daha kullanışlı hale getireceğiz. Malumunuz artık herşeyin bir tık ile gerçekleştiği moden iletişim çağındayız. Tüm işlemlerimizi klavyeden bir kaç tuşa basarak ve mousedan bir kaç tıklamayla halledebiliyoruz. Öyle ki eğer konut kredisi almak istiyorsanız intenet üzerinden bu kredi için seçtiğiniz bankaya başvurabilirsiniz. Sadece bununla kalmayıp bankaların sundukları faiz oranları ve kredi türlerini de intenet üzerinden dakikalar içerisinde kıyaslayarak size en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

intenetten konut kredisi başvurusu 

Bankalar kendi web siterleri üzerinden her türlü kredi başvurusunu alabilmektedirler. Form doldurularak bankaya intenet üzerinden teslim edildiği anda kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Konut kredileri meblağ olarak yüksek olduklarından bankalar başvurunuzu sizinle iletişim kurmak üzere talep etmektedirler. Hatta sırf bu nedenle bazı bankalar mortgage kredisi başvurularını yalnızca şubeden almaktadırlar. Yinede konut kredisi intenetten başvuru seçeneği de kimi bankalar tarafından sunulmaktadır. 

Eğer online konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmak ve elde ettiğiniz bilgiler ışığında online konut kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız size online başvuru alan bankaların ilgili linklerini sunacağız. İşte o bankalar;

HSBC 

Garanti

Akbank

Finansbank

TEB

Bu linkler aracılığı ile bankaların faiz oranları ve kredi kapsamları hakkında bilgi alabilir başvuru için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Ayrıca diğer bankaları da şubelerden ziyaret ederek kredi talebinizi beyan edebilir, detaylı bilgi alabilir, kıyaslama yaparak kararınızı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir