Ana sayfa İhtiyaç Kredisi İş Bankası Emekliye Düşük Faizli Kredi Başvuru Şartları

İş Bankası Emekliye Düşük Faizli Kredi Başvuru Şartları

İş Bankası'nın emekli müşterileri için finanse ettiği emekli kredisi kampanyası başvuru koşulları ve kredi faiz oranları içeriğimize yer alacak.

0
PAYLAŞ

Yıllarca özel sektör, kamu veya serbest meslek personeli olarak hizmet göstererek emekli olan vatandaşlar için bankalar tarafından özel krediler sağlanmaktadır. Özellikle de emekli vatandaşlar maaşını aldığı bankadan avantajlı kredilere sahip olabilmektedir.

İş Bankası emekli müşterileri için birbirinden muazzam kredi olanakları tanımaktadır. Nakit problemlerini tamamen ortadan kaldırmak isteyen kişiler İş Bankası emekli kredilerini tercih edebilmektedir.

İŞ BANKASI EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURULARI

İş Bankası’nın emekli müşterileri için düzenlediği kredi kampanyalarından faydalanmak isteyenlerin SGK emeklisi olması gerekmektedir. Bunun yanında kişilerin maaşını İş Bankası’ndan alıyor olması gerekmektedir. Maaşını bankadan alan kişiler için esnek geri ödeme imkanları sağlanmaktadır. Maaşını 3 ayda bir alanlar için 3 ayda bir geri ödeme fırsatı sunulmaktadır.

Emekli kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin nüfus cüzdanıyla İş Bankası şubesine başvurması gerekmektedir. Maaş taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından gerekli belgeler imzalanacaktır. Daha sonra ise çekilecek kredi ile ilgili detaylara geçilecektir.

EEMEKLİYE 10 BİN TL KREDİ

İş Bankası, emekli müşterileri için yüzde 1.27 faiz oranı ve 48 ay vade ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi finanse etmektedir. Aylık 362.97 Türk Lirası taksit ödemesiyle sahip olunan bu kredi için tutarın yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti ödenmektedir. Bu kredi için de kredi tahsis ücreti 50 TL’ye tekabül ediyor. Vade süresi boyunca ödenecek olan toplam tutar ise 13.116.92 TL’dir.

Maaşını İş Bankası’na taşımayan müşteriler için uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.29’dur. Aylık 364.42 TL taksit ödemesiyle finanse edilen bu kredi için ödenecek toplam tutar 13.169.12 TL’dir.

Banka hayat sigortası yaptırmayı da zorunlu tutmuştur. Hayat sigortası müşterinin cinsiyetine ve yaşına göre değişkenlik göstermektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport, emekli tanıtım kartı ile bankaya başvurular gerçekleştirilmelidir.

Tüketicinin kredi notu seviyesine bağlı olarak kefil talep edilebilmektedir. Kefil olarak gösterilen kişinin kredi notunun iyi seviyede ve adli sicil kaydının temiz olması önemlidir. Adli sicil kaydında ağır suç barındıran kişinin kredi başvuruları genellikle reddedilmektedir. Bu noktada ikna edici bir gelir belgesine sahip olunması gerekmektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here