Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / İş Bankası Emekliye Uygun Faizli Kredi Kampanyası

İş Bankası Emekliye Uygun Faizli Kredi Kampanyası

İş Bankası emekliler için uygun faiz ve vadelerle emekli kredisi vermektedir. Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SGK ile maaşlarını alan emeklilere uygun faiz ile kredi vermek için İş Bankasının tek şartı emekli aylıklarını İş Bankası’na taşımaları. Maaşını taşıamayan emeklilerde ihtiyaç kredisi çekebilir ancak maaşını taşıyanlara daha uygun ve farklı kampanyalarla kredi verilmektedir. Emekli maaşını her ay alan müşteriler kredi borcunu aylık olarak öderken, üç ayda bir alan emekliler için ise üç ayda bir taksitlendirme yapılarak ödeme planı oluşturulur. Emekliler düşünülerek tasarlanan bu kredi kampanyaları onların daha rahat ödeyebilmeleri ve uygun taksitler halinde ödeme yapabilmeleri amaçlanmıştır.

İş Bankası emekli kredisi faiz oranı % 1,33 olarak belirlenmiştir. Emekli kredisi çektiğiniz zaman bu krediyi bankaya 48 ay vadeli olarak ödeyebiliyorsunuz. Kredi tahsis ücreti oranı ise % 0,5’tir. Eğer İş Bankası’ndan 10 bin Türk Lirası emekli kredisi çekmek isterseniz bunu % 1,33 faiz oranı ile 48 ay vadeli olarak aylık 299 Türk Lirası ödersiniz. İş Bankasının emekli kredisine başvurmak için hazırlamanız gereken birtakım evraklar vardır. Bu evraklar arasında nüfus cüzdanının fotokopisi, gelir durum belgesi emekliler için sgk dan maaş bordrosu, güncel adres bilgilerinin yer aldığı iakmetgah belgesi ya da son 3 ay ait kredi çeken kişinin üzerine kayıtlı bir fatura vardır. Bu belgeleri kredi başvurusu için hazırlamanız gerekmektedir. 

İş Bankası emekli kredi başvuru için İş Bankası şubelerini kullanabilirsiniz. Hem kredi uzmanıyla birebir görüşüp plan yapma imkanı bulursunuz hem de kredi başvurusunu gerçekleştirirsiniz. Ama zamandan tasrruf etmek istiyorsanız ise İş Bankası Mobil uygulama yolunu kullanabilirsiniz ya da intenet bankacılığı ile kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İntenet bankacılığı ile kredi başvurusu gerçekleştirebilmeniz için giriş şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer giriş şifreniz yok ise İş Bankası müşteri hizmetleri yoluyla ya da intenet bankacılığı aracılığıyla şifrenizi edinebilirsiniz. Bir diğer İş Bankası emekli kredisi başvuru kanalı ise telefon bankacılığıdır. 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp emekli kredisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir