Anasayfa / Kredi Kartları / İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2017

İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma 2017

Finansal kuruluşlar olarak bankalar, tüketicilerin kendi bütçelerinin yetmediği finansal ihtiyaçlarına yanıt verirler. Bunun için de onlara kredi ve kredi kartı olanakları sağlarlar. Krediler, anlık olarak kişilerin hesaplarına tahsis edilen veya doğrudan harcama yapılacak olan alana kanalize edilen finansal kaynaklardır ve kişiler belirli bir vade süresi ve faiz oranı ile bankaya bu kredi borcunu geri öderler. Kredi kartları ise anlık olarak bankalara borçlanma imkanı tanıyan ve harcama yapılabilmesini sağlayan finansal araçlardır. Kredi kartlarında yapılan kullanımlarda belirli bir kart limitine göre harcama yapılabilir ve dönem sonunda da eğer taksitli harcama varsa bu taksit tutarının bir aylık dilimi hariç olmak üzere tüm borç bankaya geri ödenir veya asgari ödeme yapılarak yasal takip sürecinden kurtulunur.

Tüketiciler kimi zaman finansal ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi kartı kullanımlarında limitlerini kestiremezler ve sıklıkla da bu durum nedeni ile darboğaza girerek kredi kartı borcunu geri ödeme konusunda güçlük yaşarlar. Eğer kredi kartı borcunu geri ödeyememe durumu söz konusu ise bu durumda banka kredi notu düşürür, eğer geri ödememe belirli bir süre daha devam ederse bu durumda da banka yasal takip sürecini başlatabilir. Bu gibi bir durumda daha fazla güçlük yaşamak istemiyorsanız kredi kartı borcunuzu yapılandırabilmeniz mümkündür. İlgili banka kredi kartı borcunuzu kapatıp, kartı iptal ettikten sonra kredi borcunuz tutarında size bir ödeme planı çıkarır ve siz bu yeni borcu eşit taksitlerle aylık olarak bankaya ödeyerek kredi borcundan kurtulursunuz.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI YAPILANDIRMA

Eğer İş Bankası müşterisi olarak kullandığınız bir kredi kartınız varsa ancak geri ödeme konusunda güçlük yaşıyorsanız bu durumda iş bankası kredi kartı yapılandırma başvurusu yaparak kredi kartı yapılandırma süreci başlatılabilir.

BAŞVURULAR:

Bu imkandan faydalanmak için size en yakın İş Bankası şubesine giderek, kredilendirme bürosundaki yetkiliye durumunuzu bildirdikten sonra gerekli formları doldurarak iş bankası kredi kartı yapılandırma sürecine girebilirsiniz. Bu kapsamda banka sizin kredi kartı borcunuzun tamamını kapattıktan sonra tarafınıza ana para tutarında bir borç ve faiz oranı uygulayacak, siz de belirli bir vade süresi boyunca bu taksitleri ödeyerek vade sonunda kart borcunuzdan kurtulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir