Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Esnaf Kredisi / İş Yeri Açma Kredisi

İş Yeri Açma Kredisi

Bankalar, kendi iş yerini açmak isteyen veya ortaklı iş yeri açmak isteyen girişimcileri desteklemek için devletle anlaşmalı destekler vermektedir. Bunun yanında bankalar özel olarak da bu destekleri sağlamaktadır.

KOSGEB iş yeri açma kredisi

KOSGEB 2017 yılında işyeri açacak girişimciler için 50 bin TL hibe kredisi sağlamaktadır. Burada açılacak olan işyeri için gerekli sermayeyi devlet destekli sıfır faizsiz olarak karşılayabilme imkanı mevcuttur.

KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınmaktadır?

Kendi işyerinizi çalıştırmak istiyorsanız, devlet burada ülke ekonomisini canlandırmak ve girişimcilere kolaylık sağlamak adına adımlar atmaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan KOSGEB, 50.000-100.000 TL faizsiz kredi vermektedir.

KOSGEB işyeri kredisi şartları

KOSGEB tarafından açıklama yapılan tarihler arasında girişimciler başvuru yapmak durumundadır.

KOSGEB’in düzenlemekte olduğu kurslara gerekli katılımları göstermek gerekmektedir.

KOSGEB’in kurslarını başarılı bir şekilde tamamlamak şartı mevcuttur.

Çalışmakta olduğunuz sektörde son bir yıla ait şahıs işyerinizin olması gerekmekte.

Açacağınız işyeri için talep ettiğiniz kredi tutarını sadece KOSGEB merkezine sunmuş olmak da aranan şartlar arasındadır.

HALKBANK işyeri açma kredisi

Halk Bankası, ülke ekonomisinde girişimcilerin daha aktif rol alabilmesi için kredi fırsatları tanımaktadır. Kendi iş yerini açmak isteyen 36 yaşından küçük bütün bireyler için 75.000 TL kredi imkanı sağlanmaktadır. Üstelik çekilen bu kredi tutarının ödemesine 1 yıl sonra başlayabilme imkanı saağlanmaktadır. 48 ay vade ile ödeyebileceğiniz bu kredi için bir faiz uygulaması yapılmamaktadır. Halk Bankası kredi başvurusu yaparak açılacak işyeri için sermaye elde edebilirsiniz.

TEB Bankası iş yeri açma kredisi

Ticaret hayatına yer almak isteyen girişimcilerin önünü açan bir diğer banka da TEB’dir. Türkiye Ekonomi Bankası, ticaret hayatında yer alacak girişimciler için 50.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar kefilsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Burada bankaya işyerinizin bütün sermaye giderlerinin gösterilmesi gerekmektedir. Böylelikle işyeriniz için ihtiyacınız olan bütün tutar banka tarafından faizsiz kredi imkanıyla sağlanmaktadır.

Vakıfbank işyeri kredisi

Vakıfbank girişimci kredisi sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Firmalar ihtiyaç duyduğu sermayeyi Vakıfbank’tan bütçeye uygun vadelerle talep etmektedir. Ancak banka burada sadece işyerinizin potansiyeline değil, işyeri açan kişinin sicil durumunu da göz önünde bulundurmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir