Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Gündem / İŞKUR İşsizlik Maaşı Başvurularında Büyük Artış

İŞKUR İşsizlik Maaşı Başvurularında Büyük Artış

İŞKUR 3 yıl sigorta primleri ödenmiş ve işsiz kalmış işçilere işsizlik maaşı verdiğini biliyoruz fakat bu maaşların azlığı ve geçim konusunda yetersizliği büyük sorun yaratıyordu işszilik maaşlarına zam getirildiğini duyurdu.

2017 yılında işsizliğinde gözle görülür şekilde arttığını açıklayan işkur işsizlik maaşları için başvuru yapanların sayısındad artış olduğunuda  açıkladı.Düzenlemeler yaparakılarak maaşlara zam yapıldı. İŞKUR İşsizlik Maaşı  gecen sene en fazla 1318 lira iken üst limiti bu sene 1421 TL ye yükseldi.En düşük maaşı ise 659 lira iken 710 liraya yükseldi.

İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?

Bu uygulamadan yararlanabilmek için isten çıkarılmış olunması gerekiyor. Ayrıca çalışılan yerlerden ayırlmadan önce 120 gün prim ödeyerek çalışılmış olunması gerekliliği aranıyor.

Son 3 yıl içerisinde en az 600 gün işsizlik sigortası primlerinizin ödenmiş olması gerekliliğide var. Bu şartları sağlayan kişilerdenseniz 10 aya kadar maaş alınabiliyor. Başvuru için ise hizmet akdinizin fesh edilmesinden sonra 30 gün içerisinde işkur a başvurabiliyorsunuz.Eğer gidemiyorsanız İşkur un resmi web sitesi olan www.iskur.gov.tr ye online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir