Anasayfa / Hibe / Kadın Girişimciler için Hangi Destek ve Hibe Krediler Var?

Kadın Girişimciler için Hangi Destek ve Hibe Krediler Var?

Devlet tarafından  geliştirilen ve ev hanımalrını iş hayatına kazandırmak için kosgeb öncülüğünde 50 bin TL hibe parası ödenecek. Kadın girişimcilere  destek amaçlı yapılan bu tasarının en büyük mimari kosgeb olarak biliniyor.

Kadın Girişimciler için Kosgeb

 Özellikle ev kadınlarını iş hayatına kazandırmanın tek ve önemli yolu olan hibe destekli kredi imkanı ile milyonlarca kişi yeni iş hayatına merhaba diyecek.

İlgilendikleri alanda dükkan açmak veya bir iş kurmak isteyen kadınlara Kosgeb aracılığı ile 50 Bin TL’lik hibe kredisi ödemesi yapaılacak. Kuaförden, terziye birçok alanda iş kuracak olan Kadınların destekçisi olarak bilinen Kosgeb bu parayı vermek için ise bazı şartlar arıyor. Şartlara uyan her ev kadını başvuru yapma hakkına da sahiptir. 

 Kadın Girişimcilere Devlet Desteği

Uzun zamandır aklında olan iş hayatını hayata geçirmek , kadınların başarabileceklerine inandıkları iş sahasını maddi sebeplerden dolayı kuaramayan kadınların destekçisi olan devlet kadın girişimcilere desteğini hiç esirgemeden yoluna devam ediyor. 

Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Sıfır Faizli Aile Bakanlığı Kredisi Başvurusu

Kafasındaki işi yapmak isteyen kadınların kosgeb tarafından alacağı 50 bin TL lik hibe devlet desteği ödeneğini alması için bazı şartları da kabul etmesi gerekir.  Öneğin, 18 yaşındna küçük bir kadın girşimci bu hibe ödeneğini almak için başvuruda bulunamaz. İntenetten başvurular yapıldığında şanslı kadın girişimciler açacakları dükkanın hazırlıklarına da başlamış olacaklar. 

 Ev hanımları için iş hayatına atılmak sanıldığı kadar zor olmayacak. Şartlar uygunluğunda kosgeb tarafından alacakları 50 Bin TL ile büyük bir adım atmış olacaklar. 

 Kadın grişimciler için artık yepyeni bir iş hayatı sayfası da açıyor diyebiliriz. İlk etapta alacakları 50 Bin TL hibe parası ile hayallerine kavuşmuş olacaklar. 50 Bin TL hibe desteği ile pek çok iş alanınd ayeni adımlar atılabilir. Türkiye genelinde pek çok ev hanımı bu desteği uzun zamandır devletten bekliyordu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir