Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kamu Personeline Masrafsız Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeline Masrafsız Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler ve sektördeki kurum sayısının artışı ile beraber, tüketicilere sunulan olanaklar da büyük ölçüde çeşitlilik kazanmıştır. Müşteri kazanma yolunda tüketicileri çeşitli gruplara göre ayıran bankalar, bu gruplara özel olarak hitap eden olanaklar sağlamaktadırlar. Önek olarak emekliler, memurlar, öğrenciler, ev hanımları ve benzeri gruplar bankaların hizmetlerini farklılaştırdıkları gruplardır. Bu gruplara yönelik olarak sunulan kredilerde de çeşitli özelleştirmeler yapılmaktadır. Önek olarak kimi bankalar emeklilere özel düşük faiz oranları sunmakta, ev hanımlarına ertelemeli ödeme imkanları ve memurlara ise farklı imkanlar sağlamaktadırlar.

Bu kapsamda bazı bankalar kamu personellerine kredi tahsis ederken, kredi tahsis ücreti almamaktadır. İşte bu Kamu personeli özel masrafsız kredi veren bankalar bazıları;

ING BANK: Kamu personeli olarak çalışmakta olanlara 50 bin TL’ye kadar masrafsız kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredi için 36 ay vadelendirme yapılmakta olup, %1.34 faiz oranı uygulanmaktadır. Başvurularda ise bankaya yalnızca nüfus cüzdanı ibraz etmek yeterli olmaktadır. Bu kampanyadan yalnızca kamu personelleri faydalanabilmektedir.

HALKBANK: Halk Bank, kamu personeline masrafsız kredi imkanı sunmaktadır. Bankadan 36 ay vadeli olarak 50 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Bankanın bu kredi için uygulamakta olduğu faiz oranı ise %1.29’dur. Kamu personeli dışındaki kişiler aynı krediye başvurduklarında masrafsız olarak uygulanan faiz oranı ise %1.35’tir. 

YAPI KREDİ: Yapı Kreid Bankası, kamu personellerine maaşlarının 15 katına kadar masrafsız kredilendirme sağlamaktadır. Bu krediden faydalanabilmek için en az bin 500 TL tutarında kamu personeli olarak maaş alıyor olmak gerekmektedir. Bankaya nüfus cüzdanı ve kurum kimlik kartı ile bireyel olarak şubelerden başvuru yapmak gerekmektedir. 

Bu bankalardan masrafsız olarak kredi kullanabileceğiniz gibi; diğer bankaların masraflı olsa dahi faiz oranlarını ve ödeme planlarını dikkate alarak kendi bütçenize göre kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir