Anasayfa / Kredi Kartları / Kara Listedekilere Kredi Kartı ve Kredi Veren Bankalar ( Sicili Bozuk Müşteriler )

Kara Listedekilere Kredi Kartı ve Kredi Veren Bankalar ( Sicili Bozuk Müşteriler )

Türkiye’de bugün milyonlarca kişi kredi çekmekte yahut kredi kartı kullanmaktadır. Çeşitli finansal ihtiyaçları gidermek adına alınan bu kredi ve kredi kartları ile hayatını idame ettiren kişiler bir süre sonra çeşitli zorluklarla karşılaşabilmektedirler ve bu zorluklar sebebi ile de kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyememektedirler. Borçlanmaların artması ve ekonomik açıdan dengelerin olumsuz yönde hareket etmesi ile beraber ortaya çıkan bu zorluklar ile 90 gün sonunda kredi yahut kredi kartı borcunu ödemeyenler ise banka tarafından icralık hale getirilmekte ve bu durum da kişileri kara listeye düşürmektedir.

Kara liste genel olarak kredi borcu olan kişilerin ödemelerini yapamamaları sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Bu durum sonrasında da kişilerin bankalardan tekrar kredi yahut kredi kartı kullanabilmeleri olanaksız hale gelmektedir. Eğer siz de bu duruma düştüyseniz ve kara listeye alındıysanız o hale baştan bilmeniz gerekir ki kara listede iken bankalardan herhangi bir borçlanma talep edememekte ve kredi alamamaktasınız. Ancak biz size yazımızda kara listeden çıkabilmeniz için yapabileceklerinizi aktarabileceğiz ve böylelikle de tekrar kredi veya kredi kartı kullanmak için ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

KARA LİSTEDEN ÇIKMAK İSTEYENLER İÇİN

Bir defa kara listeye girdiğinizde, tekrar kara listeden çıkabilmeniz 5 yılı hatta kimi durumlarda 10 yılı bulmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için ise devlet tarafından bir uygulama getirildi ve Temmuz 2017 itibariyle kişiler aftan faydalanabilme şansı buldular. Bu af uygulaması ile birlikte bankalara borçlarını kapatan kişiler kara listeden çıkabilecekler. Türkiye’de özellikle çok sayıda esnafın kredi ve kredi kartı kullanamamasına sebep olan bu durum karşısında üretilen çözüm kapsamında aftan faydalanmak için bankalara başvuran kişilere yapılandırma yapılacak. Bu yapılandırmada kişilere 6 aylık bir vade verilecek ve bu vade süresinde borcunu tamamen kapatan kişiler yeniden kredi kullanabilecekler.

Kara listeden çıktığınızda kredi notunuz düşük olacaktır. Bu durumda da kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sizin odağınız olacak. Bu kapsamda ING Bank, Denizbank, Odeabank, TEB size kredi verebilir. Ancak yüksek faiz oranları ile.

Siz de şimdi en kolay kredi veren banka listemizdeki bu dört bankadan herhangi birisine başvurarak kredi notunuz düşük olsa dahi acil kredi veren bankalar aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir