Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Kefilsiz En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz En Kolay Kredi Veren Bankalar

Maddi olanaksızlıklarla karşı karşıya olan veya acil ihtiyaçları olan vatandaş doğrudan bankaların ihtiyaç kredilerine başvurmaktadır. Bu noktada kişi de en hızlı ve en kolay şekilde kredi sağlayan bankaların arayışına girmektedir. Kredi notu düşük olan bir birey de mecburen bankaların ihtiyaç kredilerine başvurabilmektedir. Ancak bu kişilerin başvuru talepleri bankalar tarafından sürekli reddedilebilir.

KREDİ NOTU BANKALAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kredi notu, tüketicinin geçmişteki ödemelerine bağlı olarak şekillenir. Buna göre not artış veya azalış gösterir. Kredi notu yüksek bir birey geçmişteki kredi veya kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemiştir. Bunun için de bu kişiler bir sonraki kredi taleplerinde genellikle onay alır ve özel avantajlardan faydalanabilir.

Ancak kredi notu düşük olan bir kişinin kredi başvurusu reddedilmese bile birtakım şartlar koyularak sağlanır. Bu şartlardan akla gelen ilki ise kefildir. Günümüzde kefil bulmak bir hayli zordur. Kişinin ailesinden bir dostu veya çok yakın bir arkadaşı bile borca kefil olmak istemez. Çünkü borcun düzenli olarak ödenmemesi halinde kefilin de kredi notu düşecektir. Bunun yanı sıra kefil gösterilecek kişinin kredi risk notunun iyi durumda olması gerekiyor.

İncelenen bir diğer faktör ise adli sicil kaydıdır. Daha önce ağır suç işlemiş ve hüküm giymiş kişiler banka kredilerinden yararlanamaz. Kefil gösterilecek kişinin de adli sicil kaydının temiz olması aranan faktörler arasındadır.

HANGİ BANKALAR EN KOLAY KREDİ SAĞLAR?

CEPTETEB, şubeye gitmeden kolaylıkla kredi başvurusu yapabilme imkanı sağlamaktadır. Online başvurularda 30.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. 48 aya kadar vade imkanıyla Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvurusu yapılabilir.

Enpara.com, hem masrafsız hem de dijital platformdan şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi finanse ediyor. Online kanallar aracılığıyla kredi başvurusu yapılır ve banka müşterisi olmasanız bile çalışanın getirdiği belgeleri doldurarak kredi sahibi olabilirsiniz.

Akbank Direkt, dijital bankacılık platformuyla kredi finanse etmektedir. 20.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisine gelir belgesi teslim etmeden sahip olabilirsiniz. Üstelik hiçbir belge doldurmadan ihtiyaçları giderebildiğiniz gibi, hızlı bir şekilde anlık ihtiyaçlarınızı karşılama imkanına sahipsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir