Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Bankalar, müşterilerine kredi verebilmek için yapılan incelemelerden sonra önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Geri ödeme koşullarını sağlamakta olan ve herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı düşünülen kişiler rahatlıkla kredi alabilmektedir. Ancak bazı durumlarda banka temkinli davranmakta ve kefil şartı koymaktadır.

Bankalar, kredi çekecek kişinin borç durumunu göz önünde bulundurur ve işlerini garantiye almak için de borçlu kişi için kefil şartı aramaktadır. Burada da müşteri daha az prosedür uygulamakta olan bankaları tercih etmektedir. Çünkü kefil bulmak özellikle de bu zamanlar için oldukça zordur.

Kefilsiz kredi veren bankalar 2018 yılı içerisinde de hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak burada banka müşterisinden yine de birtakım isteklerde bulunur. Bu da öncelikle kredi risk raporudur. Kredi risk raporu kötü olan bir müşteri arada kefil olmadığı sürece kısa sürede reddedilmektedir.  Ancak kredi notu yüksek olan birisi için bu durum kolaylıkla halledilebilmektedir.

Burada adli sicil kaydınız da banka tarafından göz önünde bulundurulmaktadır. Adli sicil kaydında çok ağır suçları bulunan birisi için de kefil şartı olmazsa olmazdır. Ancak eğer hafif suçtan cezaevinde kısa bir süre bulunduysanız veya küçük bir suçtan mahkemeniz varsa banka bunu göz ardı edebilmektedir.

Yüksek tutar kredi başvurusunda bulunmayın

Kefilsiz kredi veren bankalar 2017 yılı içerisinde de yüksek miktarda başvuruda bulunmanız tavsiye edilmemektedir. Kredi alt limiti genel olarak bankalar tarafından 1000 TL olarak belirlenmiştir. Burada kredi risk raporu olumsuz olan bir kişi bankadan en fazla 20.000 TL kredi talebinde bulunmalıdır. Bankalar kredi tutarını ve geri ödeme koşullarını derinlemesine incelemeye alacaktır. Maddi gelirinizin de olmadığı göz önünde bulundurulduğu zaman durum daha net anlaşılmaktadır.

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank vardır. 15.000-20.000 TL tutarındaki bir kredi banka tarafından kolaylıkla kefil şartı aramaksızın sağlanmaktadır.

Denizbank’tan intenet üzerinden yaptığınız kredi başvurusu ile kredi olanakları sağlamaktadır. Bankanın dikkate aldığı hususlarda bir risk görülmediği zaman 20.000 TL’ye kadar kefil şartsız kredi çekebilme fırsatınız mevcuttur.

Garanti Bankası, gelir belgesi olmayan müşterileri için de kredi imkanı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir