Anasayfa / Araç Kredisi / Kefilsiz Uygun Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Uygun Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe tüketicilerin bankalardan alabilecekleri çok sayıda kredi türü vardır. Bu türler arasında yeni bir otomobil sahibi olmak isteyenler de taşıt kredileri aracılığı ile satın alacakları yeni otomobil için bankalardan finansman sağlayabilmektedir. Bu kapsamda siz de yeni bir otomobil almak istiyorsanız ancak yeterli maddi kaynağınız yoksa bankalardan taşıt kredisi kullanabilir ve ihtiyacınız olan arabayı bu kaynak aracılığı ile alabilirsiniz.

Taşıt kredisi genel olarak bankalardan kolaylıkla alınabilen bir kredidir. Çünkü bireysel ihtiyaç kredisine göre riski daha düşüktür; alınan otomobil banka tarafından rehin alınmaktadır ve ayrıca banka bu kredi için genel olarak gelir belgesi ibrazını talep etmektedir. Bazı bankalar ise krediyi vermeden önce kişilerden kefil talep edebilmektedir. Kefil uygulaması bankaların borcun ödenmemesi gibi bir durum ortaya çıkmaması için kişileden borca ortak olacak bir ikinci kişi talep etmesidir. Bu ikinci kişi borçtan zincirleme sorumludur ve ilk kişi tarafından borcun ödenmemesi durumunda banka borcu tahsil etmek üzere bu kişiye başvurur. Bu kişi tıpkı ilk kişi gibi borçtan sorumludur. Ancak bu uygulama genellikle kredi almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Çünkü ikinci bir kişiye karşı sorumlu olmak istememektedirler. Bu nedenle de birçok kişi kefil talep etmeyen bankalardan taşıt kredisi almak istemektedirler. Biz de yazımızda kefilsiz taşıt kredisi veren bankaları ele alacağız. 

KEFİLSİZ TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Eğer siz de kefilsiz araç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız şu bankalardan kredi alabilirsiniz;

TÜRKİYE İŞ BANKASI: Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Türkiye İş Bankası, %1.30’dan başlayan faiz oranları ile müşterilerine kefilsiz olarak taşıt kredisi kullanabilme imkanı sağlamaktadır. İster ikinci el, ister sıfır kilometre olsun alacağınız taşıtı İş Bankası aracılığı ile finanse edebilirsiniz.

GARANTİ BANKASI: 48 aya kadar vadeli olarak kefilsiz taşıt kredisi vene Garanti Bankası’ndan alacağınız taşıt kredisi için banka tarafından %1.29’dan başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

YAPI KREDİ BANKASI: Yapı Kredi Bankası’ndan kefilsiz olarak taşıt kredisi kullanabilmektesiniz. Banka verdiği taşıt kredisi için 48 aya kadar vadelendirme yaparken, sıfır kilomtre taşıt alımlarında %1.27, ikinci el taşıtlarda ise %1.29dan başlayan faiz oranları uygulamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir