Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / Konut Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? 2018 Başvuruda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Konut Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? 2018 Başvuruda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Uzun yıllardır daire almak için hayali kuruyor ve artık bir konut almanın zamanı geldi diyorsanız gerekli parayı hazırlamak zorundasınız. Ancak belli bir mitarda paranız var ve geri kalanını bankadan kredi kullanarak almak istiyorsunuz. Bankalardan konut kredisi kullanmak için bazı şartları kabul edip gerekli evrakları da hazırlamak zorundasınız.

Konut Kredisi Başvurusunda İstenilen Belgeler

 Bankalar konut almak isteyen müşterilerinden başvuru esnasında bazı evraklar isteyerek kredi sürecini başlatırlar. Konut kredisi başvurularında hazırlanması gereken evraklar;

Kimlik Belgesi, İkametgah Belgesi ve aylık gelir durumunuzu gösteren bir gelir belgesi ve birlikte satın alınacak evin tapu bilgilerini verek yeterli olacak. 

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Konut almak isteyenler gerekli evrakları hazırladıktan sonra bankaya başvuruda bulunarak konut alma sürecinin ailk aşamasını tamamlamış olurlar. Kimik belgesi ile banka şubesine giderek gerekli detayalrı öğrendikten sonra konut kredisi başvurusunda bulunabilinir. 

 Konut Kredisi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

 Konut kredisi başvuruları istenilen evrakalr bankaya teslim edildikten sonra başlar. tüm ayrıntılar incelenip kredi onayı çıktıktan sonra ekspertiz evin değerini görmek için alacağınız eve giderek değerlendirmelerde bulunur.  Çekilecek tutarın ev in fiziki koşulları ile uygun olduğuna karar veren banka çalışanı tüm incelemelerini şube ile paylaşır. Tüm bu süreç ortalama 1 haftayı bulur. Bir hafta sonra konut almak isteyen bir kişi konut kredisine sahip olur. 

 Konut Kredisi Başvuru Şartları

 Konut almak için öncelikle bütçenize uygun banka tercihi yapmalısınız. Uygun faiz oranalrı sunan bankadan kredi talebinizi iletmelisiniz. Bulacağınız konutun da kredi çekmeye uyugun olması ilk şartlardandır. Gerekli evraklar hazırlandığında ve tüm banka işlemleri bittiğinde , kullandığınız kredi tutarı size değil, evin satıcısına banka kanalı ile teslim edilir. geri kalan nakit para ise alıcının satıcıya teslim etmesiyle tyapu işlemleri başlar. Sonuç olarak konut kredisi kullanmanın aşamaları bu şekildedir.  Konut kredisi kullandıktan sonra düzenli ödemeleriniz için size bir ödeme planı verilir. 

 Konut kredisi Başvurusunun İptali 

 Konut kredisi kullanmaktan vazgeçen bir müşteri sözleşmenin imzlanmasından önce cayma hakkı vardır.  Banka ile sözleşme imzalandıktan sonra vazgeçme ve iptal hakkınız yoktur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir