Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman Yapma Nasıl Olur? Şartlar Neler?

Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman Yapma Nasıl Olur? Şartlar Neler?

Konut kredileri, alınan krediler içerisinde en yüksek meblağlılardandır. Konut satın alınırken alınan bu kredilerin geri ödemeleri kimi zaman oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Büyük taksit tutarları bir süre sonra gelir durumunuz düştüğünde veya öteki borçlarınız arttığında sizi zorlayabilir. Bu durumda tabii ki çözümsüz değilsiniz. “Refinansman” kavramı bu noktada devreye giriyor ve sorununuz kısa bir sürede çözülebiliyor. Refinansman yöntemi aslında yeni veya sonradan popülerlik kazanmış bir yöntem değildir ancak bir çok kişi tarafından bilinmemektedir. Öncelikle Refinansman konusunu açmamızda fayda var.

REFİNANSMAN NEDİR?

Refinansman, kredi borcunun yeni bir kredi borcu yapılarak ödenmesi ve yeni kredi borcunun vadeleri ve faiz oranının üzerinden ödemelerin devam ettirilmesidir. Bankanın kendi bünyesinde yapıldığında yeniden yapılandırma adı verilir. Burada amaç borcu hem daha düşük faiz oranı hem de daha cazip vadelerle ödemektir. 

konut kredisi yapılandırma bedeli 

Konut kredinizi yapılandırmak istediğinizde bankanıza yapılacak olan toplu ödemeye bir erken ödeme cezası uygulanacaktır. Buradan ortaya çıkan maliyetin yanı sıra, alınan yeni kredinin maliyeti de ortaya çıkacaktır. Bu anlamda hesaplamalarınızı doğru yaparak banka ve kredi tercihinizi doğru yapmalısınız.

konut kredisi yapılandırma faiz oranları 

Aslında bu başlık altında spesifik bir oran yazmak anlamsız kalacaktır. Çünkü siz bu yapılandırma işlemi için istediğiniz bankadan istediğiniz türde kredi alabilir ve binlerce faiz oranı ve vade seçeneği içerisinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken unsur 15-20 puanlık faiz oranı farkı yerine en az 40-50 puanlık bir farkı yakalayabilmenizdir aksi takdirde bu yeni kredi seçeneğinden avantajlı çıkamayacaksınızdır.

konut kredisi yapılandırma hesaplama 

Bankalar kredinizi refinanse etmek için onlara başvurmanız halinde size sağlayacakları avantajı gösterebilmek adına kendi web sitelerinden konut kredisi yapılandırma hesaplama aracı yayınlamışlardır. Müşterisi olmak istediğiniz ve refinansman işlemini yaptırmak istediğiniz bankaların web sitelerinden gerekli hesaplamaları yapacağınız araca ulaşabilirsiniz.

konut kredisi yapılandırma masraflarının geri alınması 

Konut Kredisi aldığınızda yaptığınız yapılandırma masraflarının geri alınması adına bir aksiyon almanız söz konusu olmamaktadır. Çünkü aslında bir yapılandırma değil yeni kredi masrafı yapıyorsunuz. 

konut kredisi yapılandırma yapan bankalar 

TEB: %0,99 faizle kredi sağlıyor

Deniz Bank: 2 yıla kadar vade sözleşmesine %0.89, 5 yıl vade talep edenlere ise %0.99 faiz oranı sunuyor.

Şekerbank: %0.99 faiz oranı sunmaktadır

Kuveyt Türk: %0.89 faiz oranı ile kredi sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir