Ana sayfa Konut Kredisi Konut Kredisinde Dosya Masrafı Alınıyor mu? Almayan Bankalar Hangileri?

Konut Kredisinde Dosya Masrafı Alınıyor mu? Almayan Bankalar Hangileri?

Konut kredisinde dosya masrafı alınmaya devam ediyor. Konut kredisinde dosya masrafı nasıl geri alınır?

0
PAYLAŞ

Ev sahibi olmak isteyen kişiler belli bir birikimden sonra geri kalan kısmı bankadan kredi kulalnarak alabilirler. Konut kredisi alabilmenin  bazı şartları vardır. Konut kredilerinde müşteriler ilk olarak yapacakları masraflara ve faiz oranlarına bakarlar. En uygun konut kredisi çekebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı masraflar müşterilerin dikkat ettikleri konular içinde yer alır. 

Konut Kredisinde Dosya Masrafı Ne Kadar?

Konut kredisi kullanmak için banka ile irtibata geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz. Faiz oranları, ödeme seçeneklerini ve dosya masraflarının hesabı büyük titizlikle yapılmalıdır. Dosya masrafları her kredi kullanımlarında müşteriye yansıtıaln bir ücrettir. Uygulanacak dosya masrafları her bankaya göre farklılık göstermektedir. Konut kredisi hesaplamaları dosya masrafı içinde hesaplanarak müşteriye iletilir. Kredi faizi dışında dosya masrafı en son çekeceğiniz kredinin toplam tutarından kesilerek kişiye yansıtılır. Kesilen dosya masrafına önek verecek olursak;100 bin liralık konut kredisinde kesilen dosya masrafı ücreti 2 bin ila 5 bin arasında değişiyor. 

Konut Kredisinde Dosya Masrafının Geri Alınması 

Konut kredisi için yapılan başvuruların mutlaka dosya masrafı kesintisi yapılır. Hatta bazı durumlarda müşteriler ödedikleri dosya masraflarını ilgili yerlere başvurarak alabilme ihtimalleri yüksektir. Konut kredisi için ödenen dosya masrafı ücretleri açılacak davalar sonucunda geri alınabiliniyor. Konut kredisi için bankaya ödediğiniz dosya masrafını geri alabilirsiniz. 

Bankaya masrafın istendiğine dair iadeli taahütlü mektup gönderin. 

Banka parayı iade etmeme durumunda bulunduğunuz ilçenin kaymakamlık binasına giderek tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvuruda bulunarak en geç üç ay içinde paranızı geri alabilirsiniz. 

Konut Kredisinde Dosya Masrafı Almayan Bankalar

Konut kredisinde dosya masrafı almayan bazı bankalar avrdır. Özellikle müşterilerin bu konuda mutlu olabilecekleri ve kullanacakları kredidien kesinti yapılamacağı bilgisi ile bu bankalara rağbet oldukça fazladır.

Finansbank  ve Ingbank konut kredilerinden dosya masrafı almamaktadır. 60 aya varan vade seçeneği ile bu bankalar müşterilerinden dosya masrafı kesintisi yapamdan konut kredisi kullandırma özelliğini koruyor. Dosya masrfasız konut kredisi kullanmak için bu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Uygun faiz oranları ve dosya masrafı olmadan istediğinzi evin hayalini kurmayın içinde yaşamanın keyfine bakın. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here