Ana sayfa Kosgeb Kredisi KOSGEB Bilgisayar Yazılım ve Teknik Servis Desteği

KOSGEB Bilgisayar Yazılım ve Teknik Servis Desteği

Teknolojik gelişmeleri hızlandırabilmek ve esnafın e-ticaret sistemiyle uluslararası pazara açılması için destekler verilmektedir. KOSGEB'in bu alanda sağladığı destekler hakkında bilgi sahibi olmak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

0
PAYLAŞ

KOSGEB, ülkenin teknolojik anlamda gelişme kaydedebilmesi adına teknik servis açacak olan girişimciler için destekler vermektedir. Bilgisayar, donanım, malzeme gibi bütün ihtiyaçlar için destekler verilmektedir. Tüketiciler NACE kodları dahilinde olan destek programlarından faydalanabilmektedir.

Yazılım konusunda uzmanlaşan girişimcilere aynı zamanda TÜBİTAK tarafından da önemli destekler sağlanmaktadır. Bu noktada hükümetin çok önemli adımlar attığı ve teknolojik gelişmeleri hızlandırmak için teşviklere imza attığı söylenebilmektedir. İçeriğimizde, KOSGEB’in teknik servis ve yazılım konusunda verdiği desteklerin detaylarını aktaracağız.

E-ticaret sistemine sağlanan destekler

Türk girişimcilerin uluslararası sahada aktif olabilmesi adına KOSGEB tarafından bir destek programı hazırlanmıştır. Hazırlanan bu program ile amaçlanan, e-ticaret üyelik giderlerinin ve ürünlerin tanıtımları ücretlerinin karşılanmasıdır. Kurum 150.000 Türk Lirası’na kadar destek sağlamaktadır. Üstelik bu destek geri ödemesiz (hibe) olarak finanse edilmektedir. KOSGEB e-ticaret iş planı öneği hazırlayan ve kurslara katılım gösteren bireyler hibe başvurusunda bulunabilmektedir.

Esnafın e-ticaret siteleri üzerinden uluslararası pazara satış yapabilmesi için büyük bir fırsat doğmuştur. Firma bu siteler üzerinden ürün tanıtımını yapıp pazarlamak için bir miktar ödeme yapmak durumundadır. E-Ticaret destekleri de bireyleri bu anlamda desteklemek adına verilmektedir.

Teknik anlamda iyi bilgiye sahip olan bireylerin yerli üretimin ihracatının artırılması sağlanmaya çalışılmaktadır. İhtiyaç duyulabilecek bütün sermaye KOSGEB tarafından karşılanabilmektedir. Ancak kurum bunu 150.000 Türk Lirası üst limitiyle sağlamaktadır.

Bilgisayar alımı için 18.000 Türk Lirası hibe fırsatı

Yeni işletme açacak olan girişimciler için 50 bin Türk Lirası hibe sağlanmaktadır. Bu noktada bilgisayar teknik servisi açmak isteyen kişiler için 18.000 TL KOSGEB bilgisayar desteği sağlanmaktadır.

İşletmesini henüz açmamış kişiler, işletme için gereken ekipmanları faturalayarak kuruma iletmelidir. Böylelikle kişi işletmeyi açacağı zaman tam donanım ile hizmet vermeye başlayabilmektedir. Tüketiciler de bu noktada işletmenin kalitesini göz önünde bulundurabilmektedir.

NACE kodları

Toptan ticaret kategorisinde G kodu ‘’46,51’’ Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılım toptan ticareti için hibe desteği verilmektedir.

Ticaret kategorisinin 47,41 Nace kodu;

 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda bilgisayarların, çevre donanımlarının ve yazılım programlarının perakende ticareti.

Yukarıda belirtilen programlar dahilinde girişimciler bu desteklerden faydalanabilmektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here