Ana sayfa Kosgeb Kredisi KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB, hibe kredisi desteği nasıl sağlar? Butik Otel açma destek kredisi nasıl alınmaktadır? Nelere dikkat edilmelidir?

0
PAYLAŞ

KOSGEB, hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimciler için açık bir kapıdır. Binlerce kişi işletme sahibi olabilmek için KOSGEB’e başvuru yapmaktadır. Kurum, sektörde nasıl adımlar atılması gerektiğine yönelik girişimcilik eğitimleri vermektedir.

Bu noktada kurumun sağladığı destekler sayesinde pek çok kişi geleceğin büyük işletmelerini açmaktadır. İçeriğimizde KOSGEB destekleri ve NACE listesi nedir detayları yer alacak.

Şimdi KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır? göz atalım. Devlet, girişimcilerin yetiştirilmesi ve onlara hibe imkanları sağlanması için yetki vermiştir. Bu anlamda işletmesini büyütmek isteyen, sermaye yetersizliği yaşayan kişilere faizsiz krediler sağlanmıştır.

Kendi projesini yürürlüğe koymak isteyen ve iddialı olan kişiler için geri ödemesiz hibeler sağlanmaktadır. Sektörü tam anlamıyla destekleyen KOSGEB, NACE listesinde yer alan iş yerlerini desteklemektedir.  Bu noktada girişimcilerin daha hızlı adımlar atabilmesi ve işi büyütmesi amaçlanmaktadır.

Nace listesi

NACE kodlaması veya NACE listesi, Avrupa’da mevcut ekonomik girişimler sisteminde yer alan girişimcilere denmektedir. Yani işletme sahipleri bu noktada Nace listesinde yer almaktadır. Avrupa Birliği’ne uyum süreci içerisinde böyle bir destek sağlanmaktadır.

Butik girişimci desteği nasıl alınmaktadır?

Butik açmak isteyen, ilk kez girişimcilik hayali kuran kişilerin KOSGEB destek programlarına katılması gerekmektedir. Mevcut zorunlu derslere katılan girişimciler, derslerin sonunda işletmelerini doküman olarak KOSGEB’e göstermelidir.

Başvuru sonucu sonrasında olumlu yanıt alan kişiye, devlet destekli krediler veya belki de hibe kredileri sağlanmaktadır. Ancak bu noktada kişinin Girişimcilik sertifikası almaya hak kazanması gerekmektedir. Bu sertifikaya sahip olan kişilerin aynı zamanda Belediyelerden, Halk Eğitim merkezlerinden de eğitim alabilme imkanı mevcuttur.

Butik açmak isteyenler için önemli tavsiyeler

Butik açmak için öncelikle rekabet içerisinde olunan firmalar göz önünde bulundurulmalıdır. Firmaların hangi noktada ne kadar kar ve zarar ettiği incelenmelidir. Böylelikle işletmenin kurulabileceği en iyi yer analiz edilebilmektedir.

Vatandaşların en çok talebinin olduğu yönde üretim gerçekleştirilmelidir. Müşterinin dükkanda rahat hissetmesi önemlidir. Burada kişinin ilgisini çekecek seviyede ışıklandırma yapılmalı ve naif renkler tercih edilmelidir. Müşterilerin en çok tercih ettiği ürünler için indirim kampanyaları düzenlenmeli ve sosyal medyadan isminizi duyurmalısınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here