Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kosgeb Kredisi / KOSGEB Fuar Desteği Nasıl Alınır? 2018 Fuar Desteği Başvuru Formu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

KOSGEB Fuar Desteği Nasıl Alınır? 2018 Fuar Desteği Başvuru Formu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kosgeb her yıl fuar alanları için %50 hibe desteği ile büyük katkı sağlıyor. Çeşitli iş alanlarının fuarla kendilerini tanıtma imkanı bulurlar. Fuar alanlarında yapılacak bütün masraflara destek amaçlı kullanılan kosgeb fuar desteği sağlıyor.

Kosgeb Fuar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu programa başvuru yapmak için bazı yolları izlemek gerekir. 

 İlk aşamada fuar tarihinden kısa bir süre önce başvuru yapmanız gerekir. 

Kosgeb üyeliği için kullanıcı adı ve şifre ile http://kosgeb.gov.tr adresinden alınmaktadır. Buradan üyelik oluşturulabilir.  Başvuru formuna nasıl başvuruda bulunabilinir?

 Başvuru formuna http://genel destek başvuru formu sisteminden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Kosgeb fuar desteği için en uygun süre fuardan kısa bir zaman öncesi olarak belirtilir. 

Kosgeb Fuar Desteği İçin Gerekli Evraklar

Fuar desteği için alınan kullanıcı adı ve şifre yardımıyla istenilen evrakları da öğrenme şansınız vardır. Ancak fuar desteği almak isteyen firmaların hazırlaması gereken evrak listesi belirtilmiştir. Talep edilen bu evraklar;

1. İşletme adına düzenlenmiş Organizatör Kuruluş faturası (İşletmenin Meslek Kuruluşundan yer temin etmesi halinde Meslek Kuruluşu tarafından kesilen fatura / fatura yerine geçen belge)
2. İşletme tarafından fatura tutarının tamamının Organizatör Kuruluşa / Meslek Kuruluşuna ödendiğini gösterir banka dekontu,
3. İşletmenin SGK Borcu Yoktur Yazısı,
4. İşletmenin Vergi Borcu Yoktur Yazısı (Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.) ,
5. Mahsup Dilekçesi (SGK ve/veya Vergi Borcu bulunması halinde)
 İstenilen evrakalr eksiksiz hazırlandıktan sonra fuar zamanında Kosgeb hibe paraları firmalara ödenecektir. 
 KOSGEB fuar destek şartları ise; 
(1) Bu destek, katılım sağlanacak fuarlarda, Fuar Organizatör Kuruluşundan temin edilen; boş alan (yer) için kira, stand konstrüksiyonu ve dekorasyonu, fuar katılımcı kataloğu, fuar alanının genel düzenlemesi ile ilgili hostes, genel tanıtım, genel güvenlik, genel temizlik ile gerekli olabilecek diğer hizmet giderlerini kapsar.
(2) Destek üst limiti:
– Yurt İçi Uluslararası İhtisas Fuarlarında 120 (yüz yirmi) TL/m²,
– Yurt İçi İhtisas Fuarları ve İzmir Entenasyonal Fuarı’nda 80 (seksen) TL/m²’dir.
(3) Destekleme alanı her bir fuar katılımı için işletme başına azami 50 (elli) m²’dir.
(4) Makine, mobilya, mermer gibi büyük ürün sergileme alanına ihtiyaç duyulan işkollarında gerçekleştirilecek fuarlarda, işletme başına azami destek alanı Başkanlık tarafından 100 (yüz) m²’ye kadar artırılabilir.
(5) Program süresince desteğin üst limiti 30.000 (otuz bin) TL’dir.

Genel anlamada destek unsurları da bu şekilde belirtilmiştir. Kosgeb 2017 yılı içerisinde binlerce firmaya hibe desteği yapmaya hazırlanıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir