Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Kosgeb Kredisi / KOSGEB Girişimci Kobi Tekno Yatırım Destek Programı

KOSGEB Girişimci Kobi Tekno Yatırım Destek Programı

İnsanların az çok kendi işlerini kurmalarına dair istekleri ve hayalleri vardır. Kendi işini kurmak ve ticaret hayatına bir işletme sahibi olarak girmek herkesin hayali olmakla birlikte gerçekleştirilmesi kolay bir istek ve hayal değildir. İş planının iyi bir şekilde hazırlanmış olması bu bakımdan çok yeterli olmayacaktır. İyi planın yanında da iyi bir sermaye gerektiren bir olaydır. Yeterli parasal desteğe sahip olamayan birçok kişi kendi işinin patronu olabilme hayalini ertelemek zorunda kalıyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), bireyleri iş kurma veya işletme büyütme hayallerinin ertelenmemesi adına burada devreye girerek girişimci ve küçük işletme sahiplerine büyük bir destek sunuyor.

Ülkemizde ilk kez üretimi yapılan Ar-Ge ürünlerini için seri üretime geçilmesi ile ilgili amaçları kapsayan, Tekno yatırım ve Teknolojik ürün yatırım destek programı belirlenen amaçlar doğrultusunda birçok alanda gelişim ve ticari büyüme sağlanacak.

Kobi Tekno Yatırım Destek Programı Başvuru Evrakları Nelerdir?

– KOSGEB tarafından belirlenmiş olan evrak formuna uygun olarak hazırlanmış yatırım projesi bilgi dokümanı

– Fizibilite raporu

– Programdan yararlanma koşullarının yerine getirildiğini gösteren belge

– Başvuruyu yapan kişinin, ortaklarının ve projede yer alacak personellerin özgeçmişleri

– Proje ait açıklayıcı dokümanlar, proforma faturalar ve proje kapsamında teknik özellikleri anlatan broşür veya katalog

– Proje için danışmanlık hizmeti talep edildiği takdirde bununla ilgili iş ve zaman planı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir