Ana sayfa Kosgeb Kredisi KOSGEB İnşaat İş Planı Örneği

KOSGEB İnşaat İş Planı Örneği

KOSGEB, Türkiye'de girişimci olarak kendi iş alanında çalışmak ve gelir kazanmak isteyenlere kuracaklar iş için hibe ve kredi olanakları sağlamaktadır. İnşaat sektörü için de bu desteklerden faydalanılabilir.

0
PAYLAŞ

Türkiye’de ekonomik kalkınmanın hızlandırılabilmesi adına ülke genelinde önemli çalışmalara imza atılmaktadır. Bunların bir kısmını devlet destekleri oluştururken, bir kısmını da bankalar sağladıkları avantajlı kredi olanakları ile gerçekleştirmektedir. 

Devlet destekli olarak hibe ve kredilendirme olanakları Türkiye’de KOSGEB tarafından sağlanmaktadır. Bu olanaklardan faydalanılarak girişimci olarak iş sahibi olunabilmektedir ve kurulan iş için gerekli olan birçok maliyet ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sayede hem ülke ekonomisi yerli üretim ve girişim ile kalkınmakta hem de bireyler kendi ekonomik imkanları ile kendi gelirlerini zorluk çekmeden kazanabilmektedir. 

KOSGEB’TEN DESTEK ALABİLMEİN ŞARTLARI

KOSGEB bugün başvurusunu yaparak onay kazanan girişimcilere 30 bin TL’ye kadar hibe, 30 bin TL üzeri için ise faizsiz ve ödeme ertelemeli 70 bin TL kredi imkanı sunmaktadır. Bu desteklerden faydalanabilmek için ise şu işlerin sırası ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

1-Öncelikle KOSGEB tarafından verilen girişimcilik sertifikasının alınması gerekmektedir. Bu sertifika proje başvurusu ve destek alımı için zorunludur. Bu kapsamda KOSGEB’ten zorunlu olarak alınması gereken 60 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi vardır. Bu eğitim ilgili kişilere bulundukları illerde belirlenen tarihler arasında ücretsiz olarak verilmektedir. Derslerin tamamlanması ile girişimcilik sertifikası alınabilmektedir.

2-Girişimcilik sertifikası alındıktan sonra kosgeb iş projesi hazırlanmalıdır. Hazırlanacak olan iş projesi, kurulacak olan iş yerine ve yapılacak olan işe dayalı tüm detayları ve bilgileri içeren bir tasarım projesidir. Proje kurumun talep ettiği standartlarda özen gösterilerek hazırlanmalıdır.

3-Hazırlanan iş projesi kuruma sunulur ve KOSGEB’te bulunan ilgili komisyon sunulan projeyi değerlendirerek, hibe ve kredi desteği verilmesi konusunda gerekli onayları sağlar.

4-Bu anlamda kosgeb onaylı iş projesi için hibe desteği proforma faturaların ve fatura asıllarının ibrazı ile kurumdan alınarak iş yeri kurulabilir.

Eğer çalışmakta olduğunuz alan İnşaat ise ve girişimci olarak İnşaat sektöründe KOSGEB desteği alacaksanız, girişimcilik sertifikası elde ettikten sonra inşaat iş planı önekleri ve kosgeb onaylı inşaat projeleri nelerdir araştırarak, projenizi hazırlamanızda fayda vardır. Bu anlamda ihtiyacınız olan önek iş projelerini, bu alanda hizmet veren özel kurumlardan temin edebilir veya hali hazırda KOSGEB desteği ile kurulmuş olan inşaat firmalarına danışarak, hazırlayacağınız projenin incelikleri hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here