Ana sayfa Kosgeb Kredisi KOSGEB’den 50 Bin Lira Girişimci Teşvik Hibesi İçin 32 Saatlik Kurs Şartı

KOSGEB’den 50 Bin Lira Girişimci Teşvik Hibesi İçin 32 Saatlik Kurs Şartı

KOSGEB, girişimcileri teşvik etmek adına hibe ve sıfır faizli kredi sağlamaktadır. KOSGEB hibe ve sıfır faizli kredi sahibi olabilmek için aranan şartlar için haberimizi incelemelisiniz.

0
PAYLAŞ

KOSGEB, işletme açacak veya işletmesini büyütecek girişimciler için hibe desteği sağlayan ve Türkiye’nin en önemli kurumlarındandır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan bu kurum şuana kadar sayısız girişimcinin işletme sahibi olmasını sağlamıştır.

50.000 Türk Lirası’na kadar hibe yapmakta olan KOSGEB bu noktada birtakım şartların yerine getirilmesini zorunlu tutmaktadır. Kurum, 50 bin lira hibe sahibi olmak isteyen girişimcilerin 32 saatlik uygulamalı eğitimlere katılmasını zorunlu tutmaktadır. Kurumun sağladığı sıfır faizli kredi olanaklarından faydalanmak isteyenlerin de bu derslere katılımları zorunludur.

Şuana kadar çok sayıda kadın ve erkek girişimcilere faizsiz kredi de sağlanmaktadır. Üstelik faizsiz krediler 1 yıl geri ödemesiz olarak finanse edilmektedir. 4 yıl boyunca eşit taksit ödemeleriyle girişimci bütün işletme masraflarını bu kredi ile sağlayabilmektedir.

KOSGEB kurs şartları nelerdir?

KOSGEB uygulamalı girişimcilik dersleri toplam 32 saat sürmektedir. Üstelik bu eğitimlere katılım gösteren girişimcilerden de hiçbir ücret talep edilmemektedir. Derslere katılım gösteren kişiler hibe veya sıfır faizli kredi almak için adım atmış kabul edilmektedir.

Uygulamalı eğitimlerde girişimciler hangi konuda eğitiliyor?

32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerde işletme ve piyasanın genel durumu hakkında bilgiler aktarılmaktadır. Bunun yanında bölge planlaması, sektörde rakip analizinin yapılması ve yatırımlar konusunda da önemli bilgiler aktarılmaktadır. Girişimcilerin sahaya hazır bir şekilde işletme sahibi olabilmesi amacıyla bu eğitimler verilmektedir.

Eğitimlerini aksatmadan tamamlayan girişimciler, kurum tarafından mühürlenmiş girişimcilik belgesi ve sertifikasına sahip olacaktır. Bu belgeler için de KOSGEB hiçbir ücret talebinde bulunmamaktadır.

KOSGEB kurslarına nasıl katılım sağlanır?

KOSGEB girişimcilik kurslarına katılmak isteyen adayların http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bağlantısına tıklaması gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitim tarihlerine kurumun resmi intenet sitesi üzerinden erişilebilmektedir. Eğitimlerin nerede verildiğine yönelik bilgileri kurumla iletişime geçerek alabilirsiniz.

100.000 TL’ye faizsiz kredi

KOSGEB, 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimleri tamamlayan girişimciler için 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi sağlamaktadır. 50.000 TL geri ödemesiz hibe parası da yine kurum tarafından verilmektedir.

Bu noktada işletme için hazırlanan planın verilen eğitimler doğrultusunda olması ve ciro ile kurumu ikna edici olunması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here