Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kosgeb Kredisi / 2018 Kosgeb Yeni Girişimcilere Özel Destek Programları

2018 Kosgeb Yeni Girişimcilere Özel Destek Programları

İşkur ve Kosgebin birlikte başlattığı girişimcilik kursları ile birçok kişiye iş imkanı sağlıyor. Uygulamalı Giirişimcilik Eğitimleri ile girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi edinmelerini amaçlıyor. Girişimcilerin kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilmelerini ve kendi işlerini yönetebilmelerini öğretmeyei hedefleyen eğitimlerde girişimciye büyük destek sağlayan Kosgeb kurslşarı büyük ilgi görüyor. Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kurslarının hedef kitlesinde ise kendi işini kurmak isteyen genç girişimciler, ev hanımları, engelli girişimciler bulunmaktadır. 

Kosgeb’den Yeni Girişimcilere Özel Destek Programları

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile 32 ders saati ile girişimcilere eğitim veren Kosgeb kursları ile girişimciler sınıf içi ders ve atölye çalışmaları ile eğitimlerini tamamlıyorlar. Dört ana bölümde ders alan girişimciler kurs süresi ,çerisinde ders saatinin yüzde 80 oranında derslere katılım zorunluluğu şartı sunuluyor. 

1. Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri

2. İşletme kavramı, işletme fonksiyonları, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar

3. İş planı kavramı ve öğeleri

4. İş planı ve iş modeline uygun atölye çalışmaları alanında eğitim alan girişimciler Kosgeb kurslarını başarı ile tamamladıktan sonra 50.000 TL geri ödemesiz hibe kredisi ile kendi iş yerlerini açma hakkına sahip oluyor. 100.000TL de geri ödemeli düşük faiz oranlı kredi kullanabiliyorlar.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR destekli kurslarda müracatları İŞKUR’a yapabliyorsunuz. KOSGEB kursları içinde Kosgeb’e yapılan başvurular arasında seçilen iş fikirleri değerlendirilerek Kosgeb tarafından yapılan mülakat sonucunda seçilen projeler doğrultusunda kurslar açılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir