Anasayfa / Konut Kredisi / Kredi Çekmeden Borçsuz Ev Nasıl Alınır?

Kredi Çekmeden Borçsuz Ev Nasıl Alınır?

Gayrimenkul yatırımı ve bir ev sahibi olmak bugün Türkiye’de de birçok kişi tarafından istenilen bir şeydir. Ancka bugün piyasaya yakından baktığımızda konut fiyatlarının oldukça yüksek bir seviyede seyretmekte olduğunu ve kişilerin tek başlarına doğrudan ödeme yaparak konut sahibi olmalarının çok zor olduğunu görüyoruz. Çünkü dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalara ek olarak Türkiye’nin son 2 yıl içerisinde aldığı yoğun göç sebebi ile konut fiyatları bir hayli yükselmiştir. Bu fiyat artışı otomatik olarak kiralara da yansıdığından hem yatırımcılar hem de kirada oturanlar daha fazla fiyat artışı olmadan bir konut sahibi olmanın yollarını aramaktadır. 

Bugün konut sahibi olmanın kolay yollarından birisi de bankalardan kredi çekmektir. Bankalar ev sahibi olmak isteyenler için özel bir kategori üzerinden kredilendirme sağlamaktadır. Konut kredisi (mortgage) adı verilen bu kredilendirme kategorisi aracılığı ile ev sahibi olmak istediğinizde banka size uzun vadeli ve düşük faiz oranlı bir kredi tahsis eder ve siz de konutun sahibi olduktan sonra kira öder gibi bankaya aylık taksit ödeyerek vade sonunda evinizin sahibi olursunuz. Bu kredide ise vadenin uzun olması, her ne kadar faiz oranı düşük olsa da alınacak olan konutun gerçek bedelinin çok üzerinde bir maliyete katlanmaya sebep olmaktadır. Bu durumun güçlüğünü yaşamak istemeyen kişiler ise kredi çekmeden nasıl ev alabilirim sorusunu gündeme getirmektedir. Bu konuda da artık çnemli çalışmalar bulunduğunu baştan ele alabiliriz.

YAPI ŞİRKETLERİNİN KAMPANYALARINI YAKALAYIN

Bugün kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyen kişiler için yapı firmaları çok özel fırsatlar sunmaktadır. Bu anlamda yapı firmaları konutların henüz inşaat halindeki sürecindeyken bireylerden peşinat almakta ve ardından da faizsiz olarak aylık taksitlerle kişileri ev sahibi yapmaktadır. Önek olarak Emlak Konut GYO tarafından bu sene başlatılan konutta üçüncü seferberlik kampanyasında alınacak olan konutun fiyatının ilk sene %5’i kadar, ikinci sene %15’i kadar peşinat ödeyip, kalan %80’lik kısım için 200 aya kadar vadelendirme yaparak bireyler ev sahibi olabilecekler.

Emlak Konut GYO’da olduğu gibi daha birçok yapı firması bu şekilde konut satışlarında kolaylık sağlamakta ve kredi çekmeksizin ev sahibi yapmaktadır. Siz de şimdi çevrenizdeki yapı şirketlerinin projelerine göz atın ve tekliflerini değerlendirerek bugün ev sahibi olmak için hemen harekete geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir