Anasayfa / Bilgi / Kredi Çekmek için Yaş Sınırı Nedir? Üst ve Alt Limit

Kredi Çekmek için Yaş Sınırı Nedir? Üst ve Alt Limit

Kredi çekmek artık tüketici toplumun yaptığı sürekli şeylerden sadece biri. Herhangi bir ihtiyaca dayalı olarak bankalar aracılığıyla çekilen kredilerle ihtiyaçlarınızı gidermek ve belli ödeme koşullarıyla uzun dönem ödeme yapmak gayet kolay. Gelişen ve değişen düzende herkesin ihtiyacı farklı olabilliyor. Öneğin 20 yaşındaki bir genç yeni bir model telefon isterken 60 yaşındaki bir kişi ise yatırım amaçlı kredi çekme gereksinimi duyabilir. Peki bu yaşlarda kredi çekmek olası mı ? 

KAÇ YAŞINDAYKEN KREDİ ÇEKİLEBİLİR ?

Genel olarak bütün bankalar kredi çekmenin yaş sınırı olarak 18’i göstermektedir. Ancak 18 yaşında olmanız demek kredi başvurunuzun kabul olacağı anlamına gelmez. Bankalar her kredi durumu içerisinde çeşitli teminatlar göstergeler arar. Eğer çekeceğiniz krediyi ödeyemeyeceğiniz tespit edilirse krediniz onaylanmaz. 60 yaşındaki bir kişinin gösterebileceği çok daha fazla teminat olabilirken 18 yaş için bu geçerli olmayabilir. Ancak yine de bir çok öğrenciye bankalar kredi imkanı sağlamakta ve ödemelerde kolaylıklar sağlamaktadır. 

65 YAŞ ÜSTÜ KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ ? 

Elbette çekebilir. Ancak burada da çeşitli konular bulunmaktadır. 65 yaş üstü sınıfı yaşlı kategorisine girdiği için kendileri kredi çekerken kefil olayı önemli bir yer arz eder. Zira krediyi çeken yaşlı kimsenin vefat durumunda veya akıl sağlığı konusunda olumsuz gelişmeler yaşanırsa bankalar muhatap olarak karşılarında birilerini görmeyi isterler.

Bazı durumlarda 18 yaş altına da kredi imkanı sağlanmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir