Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / Gündem / Kredi Kartı Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? Ekstre Adresi Güncelleme

Kredi Kartı Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? Ekstre Adresi Güncelleme

Kredi kartı borçlarının zamanında ödenmesi kişinin ilk önce yerine getirmesi gereken yükümlülükler arasında ilk sırada yer alıyor. Kişi her ay hesap kesim tarihinden sonra bankalar tarafından kredi kartı ekstresi alır. Bu ekstrenin takibinin çok iyi bir şekilde yapılabilmesi için de adres değişikliği güncellemesi büyük önem taşımaktadır.

Çünkü kişi bu ekstreleri dikkate alarak ödemelerini gerçekleştirmekte ve ona göre aylık planını yapmaktadır. Adres değişikliği durumlarında ise bu durumu bankaya özel olarak iletmelidir. Aksi takdirde hesap ekstresi banka kullanıcısının eline ulaşmaz. Bu durumda kişi de aylık planını yapamayacağı için ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Faiz uygulaması durumu da kişinin düzenini tamamen alt üst edebilir.

Adres değişikliği niçin önemli?

Kredi kartına sahip olduğunuz bankaya adres değişikliği bildirisi yapılmadığı zaman ekstreler elinize ulaşmaz. Bundan dolayı da kredi kartı adres değişikliği güncellemesi yapmak kişinin yaşamının daha düzenli bir hal almasına olanak sağlar.

Adres düzenlemesiyle birlikte kişinin her ay ekstresi yine kendi ev adresine ulaşır. Böylelikle kredi kartı borcunun takibi daha da iyi bir hal alır. Eğer kartın ekstresi adres değişikliğine rağmen elinize ulaşmadıysa, borca faiz binmemesi için hemen işlem yapılması gerekiyor. Banka ile gerekli irtibatların sağlanması bu durumda önem taşımaktadır.

Ekstrelerin geç gelmesi veya hiç gelmemesi durumlarının başlıca sebepleri arasında adres değişikliği yer almakta. Bu durumda kişi bankaya kredi kartı adres dilekçesi vermek zorundadır.

Kişi banka şubesine giderek adres değişikliği güncellemesi yapmak istediğini belirtmelidir. Bu durumda kişiye şubede yer alan görevliler sonuna kadar yardımcı olacaktır.

Şubeye erişemiyorum, ne yapmalıyım?

İntenet bankacılığı sistemi üzerinden de adres değişikliği yapılmaktadır. Ekstre adresini güncelleyebilmek için kişi müşteri hizmetleri ile de görüşme sağlayarak yapabilirsiniz.

Banka yetkilisi ile gerekli görüşme sağlandıktan sonra da ekstre adresinin güncellemesi çok kolay bir şekilde halledilmektedir. Eğer ekstre tarihleri arasında taşınma işlemleri gerçekleştirmekteyseniz, konuyu banka ile irtibata geçerek çözmeniz mümkündür. Adresin güncellemesi durumunun sağlanması ve gerekli onayların verilmesiyle birlikte artık her ay yeni ekstreler kişinin yeni ev adresine gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir