Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Alamıyorum Sürekli Reddediliyor Diyenler Ne Yapmalıdır?

Kredi Kartı Alamıyorum Sürekli Reddediliyor Diyenler Ne Yapmalıdır?

Kredi kartı kullanmak istiyorsanız ancak başvurularınız reddediliyorsa ve nedenini merak ediyorsanız o halde yazımızdan nedenlerini ve ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

0
PAYLAŞ

Kredi kartları, bankaların tüketicilere sağladıkları oldukça avantajlı finansal kaynaklar ve araçlardır. Kredi kartı ile bankaya anlık olarak borçlanabilmek, borçlanılan meblağı taksitlerle ödeyebilmek ve kredi kartından puan toplayabilmek mümkündür. Bu kapsamda bankalar, yeterli şartların söz konusu olması halinde yapılan başvurular ile kredi kartını tüketiciye tahsis etmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi kartı başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumda ise neden reddedildiğini ve ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Biz size yazımızda kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım sorusu için yanıtlar vereceğiz.

1-Kredi kartı başvurunuzu yaptığınız esnada 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer başvurunuz reddediliyorsa, 18 yaşını doldurduğunuzdan emin olun. Aksi halde bu tarihe kadar bekleyin ve sonra tekrar başvurun

2-Kredi kartı başvurularının reddedilmesindeki en bilindik neden genellikle kredi notudur. Çünkü uygulanmasına başlandıktan sonra pek kimsenin haberdar olmadığı ancak bankaların yüksek ölçüde dikkate aldıkları kredi notu eğer düşük ise bu durumda başvurunuz reddedilebilir. Bu durumda siz kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız. Bunun için an itibariyle bulunan tüm kredi borçlarınızı kapatmanız, vergi ödemelerinizi yapmanız, kredili mevduat hesabınıza borcunuzu ödemeniz, mümkünse bir vadeli mevduat hesabı açıp para girişi yapmanızı öneririz. Kredi notunuz yükseldikten sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

3-Gelir durumunuz kredi kartı kullanımınız için çok önemlidir. Zira eğer aldığınız kredi kartına ilişkin borcunuzu ödemeye yeterli geliriniz yok ise banka kredi kartı başvurunuzu reddedecektir. Öte yandan BDDK’nın yapmış olduğu yeni düzenleme uyarınca, limit talebiniz de kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine neden olabilmektedir. Çünkü gelirinizin maksimum 3 katı kadar limite sahip kredi kartı kullanabilmektesiniz. Bu yönden başvurunuzu gelir durumunuza göre güncellemenizi tavsiye ederiz.

4-Başvuru esnasında bankaya ibraz etmiş olduğunuz belge ve formlarda, eksiklik veya hata varsa da başvurunuz reddedilebilir. Eğer kredi notu, gelir durumu ve yaş şartlarında uygunsanız ve yine de başvuru reddedildiyse bu durumda, banka şubesine giderek reddin nedenini sorun. Eğer kredi kartı başvurusu reddi için form veya belge eksikliği varsa bu durumda, belge ve formu güncelleyerek tekrar başvuru işleminizi bireysel olarak yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here