Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Borcu Kapatılmadan Kart İptal Edilir mi?

Kredi Kartı Borcu Kapatılmadan Kart İptal Edilir mi?

Kart borcu olan kişiler kredi kartını iptal ettirme şansı bulabilirler mi? Peki kart borcu devam ederken kredi kartı kapatılır mı?

0
PAYLAŞ

Hayatın her alanında kredi kartı kullanımı yaygınlaşırken, kredi kartına olan borçlarda zamanla artmaktadır. Kişiler kredi kartını kapatarak kalan borçları ödeme şansına sahiptirler. Kredi kartı ile yapılan alışverişin taksitleri devam ettiği süre içinde krei kartı ilgili banka aranarak iptal edilir.

 Kredi kartı Borcu Olanlar Kartı İptal Ettirebilir mi?

Kredi kartı kullanmayı bırakmak için taksitlerin ve ya borcun bitmesini beklemeye gerek olmadığını belirtmek isteriz. Çoğu insan borcu devam ettiğinden dolayı kredi kartını iptal ettiremeyeceğini düşünmektedir. Taksitler devam ettiği sürece kredi kartı istenildiği zaman kolayca iptal edilir.

Burada önemli olan kredi kartını bilinçli kullanmaktır. İhtiyaçların dahilinde kullanılan kredi kartları tam bir kurtarıcı görevini üstlenir. Kredi kartına olan borçlar bitmeden yeni alışverişlerin yapılması kişiyi veya kişileri her zaman zora sokar. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için kart kullanımına oldukça dikkat edilmelidir. Son ödeme tarihine ve limit bilgilerine göre kart kullanımları kısıtlanmalıdır. ,

Kredi kartı iptali için bankaya direk başvuru yaparak iptal sağlanır. verilen dilekçe ile kredi kartı kapattırılır. Eğer şubeye gitme zamanınız yoksa telefon bankacılığı ile kredi kartı iptalini sağlayabilirsiniz. 

Kredi kartı iptal taleplerinizi bu şekilde yapabilirsiniz. Taksitler devam etse bile kredi kartını kullanmak istemiyorsanız veya borcundan dolayı kendinizie de hakim olamıyorsanız kart iptali istenildiği anda hızlı bir şekilde gerçekleşir. 

Kredi kartınızın iptali yerine daha dikkatli kullanılması önem teşkil eder. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here