Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcu Kapatmak İçin Kredi Çekilebilir mi? Mantıklı mı

Kredi Kartı Borcu Kapatmak İçin Kredi Çekilebilir mi? Mantıklı mı

Kredi kartı kullanımı aslında rutin hayatımızda bir çok kolaylaştırıcı niteliğe sahiptir. Kısa sürede işlemlerimizi gerçekleştirebilir, ödemelerimizi anında yapabilir ve bir harcamayı taksitlendirmemizi sağlayabilir. Bu olumlu özelliklerinin yanı sıra kredi kartının bu cezbedici yönleri kimi zaman finansal olarak bir krize girmenize de neden olabilir. Bu duruma karşı kendinizi korumak istesenizde kimi zaman kendinizi büyük bir borç ile boğuşurken bulabilirsiniz. Ülkemizde bu kaderi paylaşan milyonlarca kişiden birisiyseniz kredi kartı borcu kapatma yöntemleri hakkındaki bu yazımızdaki tavsiyelere göz atabilirsiniz.

kredi kartı borcu kapatmak için kredi 

Bu yöntem aslında oldukça yaygın olmakla beraber bankalar tarafından da hali hazırda uygulanmaktadır. Kredi kartı borcunuzu kredi çekerek kapatırsınız ve daha düşük bir faiz oranı ile çektiğiniz vadeleri belli olan yeni borcunuzu ödemeye başlarsınız. Eğer borcunuzu farklı bir bankadan kredi çekerek kapatıyorsanız bunun adı “refinansman” olur ancak eğer kendi bankanızdan bu işlemi yaparsanız adı “yeniden yapılandırma” olur. Aslında kredi kartı borcunu kapatmak için kredi çekmek oldukça avantajlı görünsede sabır gerektiren bir iştir. Eğer borcunuzu anlık olarak ödemekte çok zorlanıyorsanız hemen tercih edebilirsiniz. Borcu ödemek konusunda sabretme imkanınız var ise beklemeniz de avantajlı olabilir. Çünkü faiz oranlarını yakından takip ederek en düşük faiz oranı fırsatında işlemi yaptığınızda avantajınızı arttırabilirsiniz.

kredi kartı borcunu kapatmak için kredi veren bankalar 

Aslında bu fırsatı ülkemizdeki tüm bankalar sağlamaktadır. Başka bir bankadaki borcunuzu kapatmak için olsun yada olmasın eğer kredi alabilme imkanınız varsa bu işlemi detaylandırmadan da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar size ihtiyaç/tüketici kredisi adı altında kredi sağlayacaktır ve siz de borcunuzu kapatacaksınızdır. Burada dikkat etmeniz gereken unsur ise en düşük faiz oranı ile krediyi yakalayabilmenizdir. Araştırmaların kredi kartı borcu kapatma şirketleri olarak bankaların büyük bir rol üstlendiğini ortaya koymasından sonra ortaya çıkan ironi ise şaşırtıcı.

Ülkemizde İş Bankası İhtiyaç Kredisi %1.27 fiaz oranıyla edinilebilmektedir. Akbank %1.65 faiz oranı ile kredi borcunuzu kapatabilmeniz için kredi sağlayabilmektedir. Garanti Bankası %1.64 faiz oranıyla kredi sağlayarak kredi kartı borcunuzu ödeyebilmeniz için ihtiyaç finansmanı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir